BTA'ya Gastrobosphorus Patisserie Yarışması'ndan birincilik ödülü

  • Yazı boyutu
BTA'ya Gastrobosphorus Patisserie Yarışması'ndan birincilik ödülü

BTA'ya Gastrobosphorus Patisserie Yarışması'ndan birincilik ödülü

İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Gastbosphorus Patisserie Yarışması'na katılan BTA aşçıları, birincilik ödülü kazandı.
     BTA açıklamasına göre, 1983 yılından bu yana Lyon'da gerçekleştirilen ve bu yıl İstanbul'da düzenlenen Sirha Dünya Ağırlama ve Gıda Hizmet Etkinliği kapsamındaki Gastrobosphorus Patisserie Yarışması, İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı.
     Gastronomi sektörü profesyonellerinden yoğun ilgi gören yarışmaya BTA adına katılan aşçılar Muhsin Ertürk, Mark Decker ve Fatma Arzu Deniz, Türk Tatlısı kategorisinde hazırladıkları pancar tatlısı ile birincilik ödülüne layık görüldü.
     BTA Takım Kaptanı Muhsin Ertürk yaptığı açıklamada, "BTA adına böyle bir ödülü almak oldukça gurur verici. Bu ödül aynı zamanda BTA'nın misafirlerine sunduğu gıda hizmetinin kalitesini ve standardını da bir kez daha tescillemiş oldu" dedi.
     Gastbosphorus Patisserie Yarışması, pastacılık sektörünün ufkunu genişletmek ve gelişimini desteklemek, profesyonel pastacılara yaratıcı yeteneklerini sergileme ortamı yaratmak ve yeni pasta şeflerinin ise ufkunu açmak amacıyla her yıl gerçekleştiriliyor. Yarışmaya katılan çalışmalar bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilerek sonuçlar belirleniyor.
     Havalimanları ve hızlı feribot iskelelerinde bulunan restoranları ve dört ülkede faaliyet gösteren markalarıyla on binlerce yolcuya yiyecek içecek hizmeti sunan BTA'nın yüksek hizmet standartları, aldığı ödüllerle de tescillendi.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir