Brüksel MooD 2012 Ev Tekstil Ürünleri Fuarı açıldı

  • Yazı boyutu
Brüksel MooD 2012 Ev Tekstil Ürünleri Fuarı açıldı

23 ülkeden 230 firmanın iştirak ettiği fuarda Türkiye, 29 firmayla Belçika'dan sonra en fazla katılımın olduğu ülke oldu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen 34'üncü Mood 2012 Ev Tekstili ve Ürünleri Fuarı'na Türkiye 29 firmayla iştirak ediyor. Brüksel Expo'da 3 gün sürecek olan uluslararası tekstil fuarının gözdesi yine Türk stantları oldu.
     23 ülkeden 230 firmanın iştirak ettiği fuarda Türkiye, 29 firmayla Belçika'dan sonra en fazla katılımın olduğu ülke oldu. Avrupa Birliği (AB) nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Selim Yenel, Brüksel Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Oya Yazar Turan, Brüksel Başkonsolosu Ali Barış Ulusoy ile Brüksel Ticaret Başmüşaviri Tulu Gürakan fuara katılan Türk firmalarını ziyaret etti.
     Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ersan Özsoy, Türkiye'nin ev tekstili sektöründe, yüzde 5'lik bir payla dünyanın 4'üncü büyük ihracatçısı konumunda olduğunu belirterek, Türkiye'ye karşı duyulan yoğun ilgiden memnun olduklarını vurguladı.
     Dünyadaki ekonomik krizin kendi sektörlerinde de hissedildiğine işaret eden Özsoy, buna karşı Türk ekonomisinin dinamizminden övgü ile söz edildiğini belirtti. Özsoy,"Türkiye'deki tekstil sektörünün başarısı ortada. Türkiye tekstil ihracatında dünyanın en büyük 3'üncü ülkesi. Yıllardır bu fuara Türkiye'den çok sayıda bireysel katılım oluyordu. Dört yıldır biz milli katılım gerçekleştirdik. Kuzey Avrupa ve Güney Amerika pazarına yönelik Türk firmaları son koleksiyonlarını gösterme imkanı buluyor" dedi.
    
    
    


Bu haberi 243 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir