Brisa'dan, ağır ticari araçlar için yerinde servis hizmet aracı "Mobilfix" -Mobil servis TIR'ı…

  • Yazı boyutu
Brisa'dan, ağır ticari araçlar için yerinde servis hizmet aracı 
"Mobilfix"
     -Mobil servis TIR'ı…

Brisa'dan, ağır ticari araçlar için yerinde servis hizmet aracı "Mobilfix" -Mobil servis TIR'ı Mobilfix'in, dünyada ağır ticari araçlara yönelik olarak geliştirilen ilk mobil servis hizmet aracı olduğu belirtildi

Lastik üreticisi Brisa, Sabancı Center-da gerçekleştirdiği basın toplantısında ağır ticari araçlara yönelik olarak geliştirdiği hizmetlerini tanıttı.
     Şirketten yapılan açıklamaya göre, "Profleet" adı altında sunduğu ürün ve hizmetler bütünüyle filoların tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen Brisa, detaylı analiz ve yönlendirmeleriyle de filoların çözüm ortağı olmaya hazırlanıyor.
     Dünyada ağır ticari araçlara yönelik olarak geliştirilen ilk mobil servis TIR'ı Mobilfix, Profleet kapsamında sunulan hizmetler arasında ön plana çıkıyor. Ağır ticari araçlara yerinde bakım ve servis hizmeti sunan, araç sahipleri ile filoların zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini ve iş sürekliliklerini korumalarını sağlayan Mobilfix, sadece Türkiye'ye değil, dünyaya örnek gösterilebilecek kalitede yenilikçi bir servis hizmeti olmasıyla dikkat çekiyor. Mobilfix, ağır ticari araçlara yerlerinde servis hizmeti sunarak, araç sahiplerinin zaman ve maliyetten tasarruf etmelerini ve iş sürekliliklerini korumalarını sağlıyor.
    
     -360 derece danışmanlık-
    
     Brisa, ağır ticari araçlara yönelik olarak geliştirdiği yeni hizmetlerini, Sabancı Center'da düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Brisa Ticari Ürünler Pazarlama Direktörü Zeki Bilsel'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ticari araç lastik sektörüne ilişkin öngörüler de paylaşıldı.
     Toplantıda konuşan Zeki Bilsel, Brisa cirosunun yüzde 50'lik kısmını oluşturan ticari ürünler segmentine Bridgestone, Lassa ve Bandag markalarıyla sundukları yeni hizmet ve ürünlerle liderliklerini sağlamlaştıracaklarını dile getirdi.
     Türkiye'de lastik sektörü için büyük bir potansiyel olduğunu belirten Bilsel, ticari araç lastik pazarındaki güçlerini pekiştirmeye yönelik yeni adımlarını anlattı. Bilsel, şunları kaydetti:
     "Türkiye'de ilk defa filoların beklentilerine tam anlamıyla cevap verebilecek bir ürün ve hizmetler bütününü, '360 derece danışmanlık' olarak tanımlayabileceğimiz bir uzmanlık ve anlayışla hayata geçiriyoruz. En büyük hedefimiz; detaylı analiz ve yönlendirmelerimiz sayesinde filo müşterilerimizin operasyonlarını sorunsuz bir şekilde yürütmelerine yardımcı olurken, raporlama hizmetimizle de geleceklerine ışık tutarak nitelikli büyümelerine katkıda bulunmak."
    
     -Türkiye ve Avrupa'da filo müşterilerine 7/24 yol yardım hizmeti-
    
     "Profleet filo yönetim çözümleri" kapsamında sunulan bir diğer hizmet olan Filofix aracılığıyla, Türkiye'nin her noktasında ve Avrupa'da filo müşterilerine 7/24 yol yardım hizmeti veren Brisa, lastik takibi ve hızlı ölçüm gibi hizmetleri ise "Aspects+" adı altında filolara sunuyor.
     Brisa, filo yönetiminde başlıca gider kalemleri arasında yer alan lastik kaplama hizmetinde ise Bandag markasıyla servis sunuyor. Lastik kaplama hizmeti filoların lastik maliyetini azalttığı gibi, doğal kaynakların korunmasına da katkı sağlıyor.
    
     -Kamyon ve otobüs lastik maliyetlerinde yüzde 40 tasarruf-
    
     Bandag ile özellikle kamyon ve otobüsler başta olmak üzere filo araçları için toplam lastik maliyetlerinde yüzde 40'a varan tasarruf sağlayabilen kaplama hizmetleri sunuluyor. Brisa, Bandag markasıyla, yeni lastikler, kaplama lastikler ve servis gibi yeni çözüm paketleri sunarak, filoların işletme maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oluyor.
     Bandag tarafından gerçekleştirilen lastik kaplama hizmetleri, otobüs ve kamyonlarda kullanılan kaliteli lastiklerin ömrünü uzatıyor. Böylece toplam sahip olma maliyetinde de tasarruf sağlanıyor. Bu hizmetle birlikte, ülkede yıllık hurda lastik atma gereksiniminin yüzlerce ton azaltılması hedefleniyor. Bandag tarafından sunulan lastik kaplama teknolojisi, taşımacılık endüstrisinin işletme masraflarını da azaltıyor.
     Kaliteli bir otobüs veya kamyon lastiğinin ömrü, kaplama teknolojisiyle iki ya da üç kez çoğaltılabiliyor. Bu sayede işletme maliyetlerinde ciddi bir azalma elde ediliyor.
    
     -Ticari araç lastikleri pazarı büyüyor-
    
     Bu arada, 2012-2018 dönemi için; karayoluyla yurt dışı ticaretini kapsayan uzun yol segmentinde yüzde 6, inşaat/hafriyat segmentinde de yüzde 7,5 büyüme bekleniyor. İç ticaret ve üretimi kapsayan bölgesel segmentte ise aynı dönem için yüzde 4,5 artış öngörülüyor.
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir