Brisa 9 ayda 53 milyon lira net kar sağladı -Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman: -"Büyüme…

  • Yazı boyutu
Brisa 9 ayda 53 milyon lira net kar sağladı
     -Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman:
     -"Büyüme…

Brisa 9 ayda 53 milyon lira net kar sağladı -Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman: -"Büyüme stratejimiz çerçevesinde bu yıl sonuna dek toplamda 117 milyon dolar yatırım yapmış olacağız ve 2013 yılında da yatırımlarımızı sürdüreceğiz"

Brisa, 2012 yılının Ocak-Eylül döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre toplam satışlarında yüzde 9 oranında artış sağlayarak 1 milyar 24 milyon liralık satış geliri, 53 milyon lira da net kar elde etti.
     Şirketin yılın 9 aylık dönemine ilişkin finansal sonuçları hakkında yapılan açıklamaya göre, Brisa, Ocak-Eylül 2012 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre toplam satışlarında yüzde 9 artış sağlayarak 1 milyar 24 milyon 148 bin lira tutarında satış gelirine ulaştı. Şirketin net karı ise 53 milyon lira olarak gerçekleşti.
     Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, açıklamada yer alan değerlendirmesinde, piyasa koşulları ve gündemdeki sektörel regülasyonlar sebebiyle lastik endüstrisinde oldukça yoğun bir dönem yaşandığını, Brisa'nın da sürdürülebilir büyüme hedefine paralel olarak başarılı bir performans sergilediğini ifade etti.
     2012 yılının 9 ayında küçülen iç pazara rağmen hem satışlarını hem de pazar payını artırdıklarını belirten Bayman, 9 aylık dönemde bu yıl sektör için öngörülen büyümenin gerçekleşmediğini, yenileme pazarının sektöre bir dinamik sağlaması beklenirken, binek araç segmentinde yüzde 3, ticari segmentte ise yüzde 11'lere varan bir daralma yaşadıklarını kaydetti.
     Mevcut konjonktürün, yıl başında açıkladıkları büyüme hedeflerini revize etmelerine neden olsa da yaşanan daralmalara rağmen 9 ayda sağladıkları yüzde 12'lik büyümenin doğru bir strateji ile hareket ettiklerinin bir göstergesi olduğunu vurgulayan Bayman, şöyle devam etti:
     "Brisa olarak temkinli büyümemize devam edeceğiz. Bunu da yeni pazarlara odaklanarak ve markalaşma politikamızı sürdürerek sağlayacağız. Lassa ile son olarak Avustralya pazarına girdik ve bundan sonra da Çin, Güney Amerika ve Güney Afrika gibi farklı coğrafyalarla ihracatımızı yüzde 10 artırmayı planlıyoruz. Bu büyüme stratejimiz çerçevesinde bu yıl sonuna dek toplamda 117 milyon dolar yatırım yapmış olacağız ve 2013 yılında da yatırımlarımızı sürdüreceğiz".
    
    
    

Bu haberi 106 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir