Brent petrol tekrar 109 dolar seviyelerinde... -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte: -Petrol…

  • Yazı boyutu
Brent petrol tekrar 109 dolar seviyelerinde...
  -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte:
  -Petrol…

Brent petrol tekrar 109 dolar seviyelerinde... -Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte: -Petrol fiyatlarının 6 Kasım 2012'deki ABD seçimlerine kadar baskı altında kalmasını bekliyorum"

Uluslararası piyasalarda dün 108,22 dolara kadar gerileyen brent petrolün varil fiyatı bugün güne 108 dolar seviyesinden başladıktan sonra gelen tepki alımları 109 dolar seviyelerine kadar yükseldi.
     Gün içinde en yüksek 109,05 dolar seviyesine kadar yükselen brent petrolün varil fiyatı şu dakikalarda 108,78 dolar seviyesinde işlem görüyor.
     Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte, brent petrolde 14 Eylül günü başlayan aşağı yönlü hareketlilikte Çin'den gelen makro verilerin beklentilerin çok altında kalmasını ve İsrail-İran konusunda havanın yumuşamasını ana etkenler olarak gösterebileceğini belirterek, petrol fiyatlarının 6 Kasım 2012'deki ABD seçimlerine kadar baskı altında kalmasını beklediğini söyledi.
     Ökte, "Merkez Bankaları'ndan gelen parasal genişleme hareketlerinin emtia fiyatları için destekleyici olsa da, ABD seçimleri öncesi Obama'dan üretimi artırmak için baskı gördüğüne inandığım Suudi Arabistan Kralı'nın üretimi artırarak petrol fiyatında yukarı hareketliliğe izin vermeyecektir" dedi.
     Brent petrol fiyatlarının kısa vadede 105-113 dolar bandında seyrine devam edeceğini ifade eden Ökte, "Büyüme odaklı kaygıların öne çıkacağını düşünmekteyim" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir