BP'den TANAP'a destek -BP Türkiye Başkanı Fackrell: -"TANAP gibi anlaşmaların Şahdeniz…

  • Yazı boyutu
BP'den TANAP'a destek
  -BP Türkiye Başkanı Fackrell:
  -"TANAP gibi anlaşmaların Şahdeniz…

BP'den TANAP'a destek -BP Türkiye Başkanı Fackrell: -"TANAP gibi anlaşmaların Şahdeniz doğalgazının yeni açılacak olan güney gaz koridoru üzerinden Avrupa'ya taşınmasında çok önemli bir adım olduğuna inanıyoruz"

BP Türkiye Başkanı Bud Fackrell, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) önemli olduğunu vurgulayarak, "Şahdeniz doğalgazının yeni açılacak olan güney gaz koridoru üzerinden Avrupa'ya taşınmasında çok önemli bir adım olduğuna inanıyoruz" dedi.
     Fackrell, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ile Azerbaycan'ı TANAP konusundaki sergiledikleri işbirliği için kutladığını belirterek, projenin dünyanın gitgide artan enerji talebine ve AB'nin alternatif gaz kaynakları arayışına cevap verebileceğini bildirdi.
     Şahdeniz-2 Projesi'nin Azerbaycan, Gürcistan, Türkiye ve AB'nin stratejik işbirliğini geliştirecek gaz kaynağı olacağına inandığını ifade eden Fackrell, şunları kaydetti:
     "TANAP gibi anlaşmaların, Şahdeniz doğalgazının yeni açılacak olan güney gaz koridoru üzerinden Avrupa'ya taşınmasında çok önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Şahdeniz-2 Projesi stratejik öneme sahip. Zira bu gaz projesi, yeni koridor ile Avrupa'ya gaz sağlayacak ve Avrupa'nın arz çeşitliliğine katkıda bulunacak şekilde tasarlanmış."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir