Bozüyük'teki Toprak Kağıt Fabrikası'nın TMSF'ye devredilmesi -Toprak Grubu tarafından TMSF ile…

  • Yazı boyutu
Bozüyük'teki Toprak Kağıt Fabrikası'nın TMSF'ye devredilmesi
  -Toprak Grubu tarafından TMSF ile…

Bozüyük'teki Toprak Kağıt Fabrikası'nın TMSF'ye devredilmesi -Toprak Grubu tarafından TMSF ile anlaşılarak geri alınan fabrikada üretime yeniden başlandı -Toprak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halis Toprak: "İnşallah yıl başına kadar fabrikalarımızın hepsini yeniden açacağız"

Toprak Grubu'nca, önceki yıllarda devredildiği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) geri alınan Bilecik'in Bozüyük ilçesindeki kağıt fabrikasında üretime yeniden başlandı.
     Çocukları Mehmet ve Yeşim Toprak ile fabrikaya gelen Toprak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halis Toprak, Toprak Kağıt Fabrikası Genel Müdürü İsmail Hakkı İşçi'den bilgi aldı.
     Daha sonra açılışını yaptığı tesisi beraberindekilerle gezen Halis Toprak, uzun bir aradan sonra fabrikada ilk üretilen kağıdı görünce duygulandı ve bu kağıdı paletten alıp, öperek kızı Yeşim Toprak'a verdi.
     Tesisi gezerken zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan ve işçilerle hatıra fotoğrafı çektiren Halis Toprak, kurban kesilmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sadece Bozüyük'te değil, İstanbul Şile'den Kars Sarıkamış'a kadar geniş bir coğrafyada fabrikaları bulunduğunu söyledi.
     Holdingin TMSF'ye devredilen fabrikalarını geri aldıklarını belirten Toprak, şöyle konuştu:
     "Dileğimiz, ülkemizin başına bir daha böyle sıkıntı gelmesin. Bundan güzel bir duygu olur mu- Üretim istihdamdır, ihracattır, tüketimdir. Her şey üretime bağlıdır. Allah hiçbir ülkeyi üretimsiz bırakmasın. Bu fabrikaların üretimi sadece Halis Toprak ve çocuklarını ilgilendirmez, herkesi ve hatta bütün dünyayı ilgilendirir. Eskiden bir fabrikaya el konulamazdı. Şimdi 22 fabrikaya birden el konuldu. İnşallah yıl başına kadar fabrikalarımızın hepsini yeniden açacağız. Bir tane insana bile ekmek verebilmek ne kadar zordur. İnşallah her şey düzelecek."
    
    
    

Bu haberi 520 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir