Boyner Mağazacılık/YKM'de devir süreci tamamlandı

  • Yazı boyutu
Boyner Mağazacılık/YKM'de devir süreci tamamlandı

Boyner Mağazacılık/YKM'de devir süreci tamamlandı

Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, YKM'nin çoğunluk hisselerini devralması ile ilgili hukuki süreç tamamlandı. YKM'nin yüzde 63 oranındaki çoğunluk hisseleri ile YKM markasının yüzde 50 hissesi Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin yönetimine geçti.
     Yapılan açıklamaya göre, Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş ile YKM arasında yüzde 63 oranındaki çoğunluk hisselerinin devri için 24 Şubat 2012 tarihinde imzalanan anlaşma, Rekabet Kurumu tarafından 9 Ağustos 2012'de onaylanmıştı. Onayın ardından hisse devri için gerekli çalışmalar tamamlandı ve Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş, 176 milyon lira karşılığında YKM'nin çoğunluk hisselerini ve YKM markasının yüzde 50 hakkını devraldı.
     Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş Üst Yöneticisi (CEO) Aslı Karadeniz yaptığı açıklamada YKM ile aynı yolda birlikte yürüyerek daha hızlı büyüyeceklerini belirtti ve şunları kaydetti:
     "Dün 72 mağazamız vardı, bugün 139 mağaza olduk. Dün 132 bin metrekarede hizmet veriyorduk, bugün 248 bin metrekareye ulaştık. Dün 660 milyon lira satış hacmimiz vardı, bugün 1 milyar 110 milyon lira satış hacmine ulaştık. Gurur veren bu güzel tablo, gıda dışı perakende sektörünün en önemli oyuncularından biri olduğumuzu gösteriyor. Büyümenin doğal sonucu olarak, hedeflerimiz de fazlasıyla arttı. İki markanın sağlam iş kültürlerini kısa sürede harmanlayarak, başta tüketiciler olmak üzere, yatırımcılar, çalışanlarımız ve Türk ekonomisi için yeni fırsatlar ve değerler yaratacağız."
     Açıklamada, yeni dönemde, her iki markanında da korunacağı ve iki markanın en iyi uygulamaları aynı şekilde sürdürüleceği belirtildi. Bu birleşmeyle Boyner Büyük Mağazacılık'ın, 39 farklı ilde, 49 farklı yerleşim biriminde 139 mağazada hizmet vereceği kaydedildi. Boyner Büyük Mağazacılık AŞ.'nin 2011 sonunda 132 bin metrekare net satış alanı ve 660 milyon lira net cirosu, YKM'nin ise 116 bin metrekare net satış alanı ve 450 milyon lira cirosu olduğu, iki markanın 2011 yılı sonunda toplam konsolide cirosu 1 milyar lirayı aştığı ifade edildi.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir