Boydak Holding bayi ve mağazalarını SAP CRM ile yönetiyor

  • Yazı boyutu
Boydak Holding bayi ve mağazalarını SAP CRM ile yönetiyor

Boydak Holding bayi ve mağazalarını SAP CRM ile yönetiyor

Mobilyadan tekstile, kimyadan pazarlamaya, demir çelikten lojistiğe, enerjiden bilişime kadar birçok alanda faaliyet gösteren Boydak Hoding'in, Lineris ile işbirliği yaparak 2 bin 700 bayisini kapsayan SAP CRM projesini hayata geçirdiği bildirildi.
     Boydak Holding'ten yapılan açıklamaya göre, holding Elsys Grup şirketi Lineris ile yürüttülen proje kapsamında, tüm bayi ve mağazalar SAP CRM altyapısında bir araya getirmeyi başardı.
     İş hacmi ve müşteri sayısı her geçen gün artan holdingin büyüyen kanal karmaşıklığının önüne geçilerek, rekabet koşulları gereği bayi organizasyon ihtiyaçlarının zamanında karşılanması hedefi yerine getirildi.
     Boydak Holding'in ana bayileri ile arasındaki koordinasyonu düşük maliyet avantajı ile güçlendiren projeyle, talep takibinden onay aşamalarına kadar bayilik sistemi ile ilgili tüm uygulamaların tek bir altyapı üzerinden izlenmesi sağlandı. Bu sayede, hangi ana bayinin kaç alt bayisinin olduğu ve kaç bayinin kaç farklı lokasyonda mağazasının bulunduğu benzeri bilgilerin bölgesel ya da faaliyet alanı bazında izlenmesi ve analiz edilmesi sağlandı.
     Bölgesel ve faaliyet alanı analizlerinin detaylandırıldığı SAP Projesi, aktif bayi-pasif bayi analizlerine, talep-iptal formlarının hızlı değerlendirilmesine, şeffaf kanal stoğunun izlenebilmesine, perakende satış, optimum fiyat ve mağaza müşteri bilgilerine doğrudan erişilmesine imkan tanıyor.
     Bayilik taleplerini ana bayi üzerinden alan Boydak Holding çalışanları, projenin hayata geçirilmesiyle birlikte, ana bayiye gelen taleplerden sisteme girildiği anda haberdar oluyor. İlgili kişilere gelen bilgilendirme e-postalarıyla, bayilik talebinde bulunan işyerinin mevkisi ve istenilen diğer detaylı bilgilere anında ulaşılabiliyor.
     Bayi hedeflerinin ürün bazında aylık veya yıllık olarak sisteme girilmesi, performans takibinin yapılması, bayi özelinde gelen taleplerden haberdar olunması, bayi ağında gerçekleşen ana veri değişikliklerinin izlenmesi hedefleri de ayrıca proje kapsamında yerine getirildi.
    
    
    

Bu haberi 267 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir