Bosna-Hersek'te Türk Ürünleri Fuarı başlıyor

  • Yazı boyutu
Bosna-Hersek'te Türk Ürünleri Fuarı başlıyor

İstanbul Ticaret Odası'nca başkent Saraybosna'da düzenlenen fuarda, 100'den fazla Türk firması ürünlerini sergileyecek

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da bu yıl 5'incisi düzenlenen Türk Ürünleri Fuarı, yarın yapılacak açılış töreninin ardından başlayacak.
     İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından organize edilen ve 19-22 Eylül tarihleri arasında Saraybosna'daki Skenderiya Kültür ve Spor Merkezi'nde düzenlenecek fuara yoğun katılım bekleniyor.
     Bosna-Hersek Dış Ticaret Odası İhraç Ürünleri Tanıtım Birimi sorumlusu Tarik Kovaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada fuarın, tarihi ve kültürel yakınlığı bulunan Türkiye ve Bosna-Hersek arasındaki mevcut iyi ilişkilerin ekonomik platforma da taşınması için büyük önem taşıdığını söyledi.
     Türk Ürünleri Fuarı'nın Bosna-Hersek'te geleneksel hale geldiğini belirten Kovaç, İstanbul Ticaret Odası ve Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği desteğiyle organize edilen fuara 107 Türk firmasının katılarak ürünlerini sergileyeceğini kaydetti.
     Kovaç fuarda, gıda, teknik, tarım ve tüketim dahil olmak üzere Türkiye ekonomisinin tüm sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların yer alacağını belirtti.
    
    
    


Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir