Bosna Hersek'te 58 bin şirket hesabı bloke edildi

  • Yazı boyutu
Bosna Hersek'te 58 bin şirket hesabı bloke edildi

Bosna Hersek'te 58 bin şirket hesabı bloke edildi

Bosna-Hersek Merkez Bankası (CBBIH), vergi daireleri ve iş ortaklarına olan borçları nedeniyle ülkede faaliyet gösteren şirketlere ait 58 bin 54 banka hesabını bloke etti.
     Merkez Bankası, resmi internet sitesinden hesapları bloke edilen firma isimlerini açıklamaya başlarken, buna yönelik listelerin aylık olarak yayınlanacağı belirtildi.
     Açıklanan listelere göre, 2012 Ekim ayı sonu itibariyle Bosna-Hersek'teki şirketlere ait 58 bin 54 hesap, şirketlerin vergi daireleri ve iş ortaklarına olan borçları nedeniyle bloke edildi. Ülke genelinde faaliyet gösteren şirketlerden 35 bin 693'ünün en az bir tane engellenmiş banka hesabı olduğu kaydedildi.
     Merkez Bankası tarafından açıklanan listelerde, özel şirketlerin yanı sıra bazı devlet şirketinin de bulunması dikkati çekti. Listelerde, şirket isimleri ile banka hesap numaraları ve banka isimleri de yer alıyor.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir