BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barutçuoğlu: -"Ticari mali risk sigortasının geliştirilmesi ve…

  • Yazı boyutu
BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barutçuoğlu:
  -"Ticari mali risk sigortasının geliştirilmesi ve…

BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barutçuoğlu: -"Ticari mali risk sigortasının geliştirilmesi ve uygulanması, piyasaların finans ihtiyaçlarını da rahatlatacağı için hem reel sektöre hem de bankacılık sektörüne önemli katkı sağlayacaktır"

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Barutçuoğlu, "Ticari mali risk sigortasının geliştirilmesi ve uygulanması, piyasaların finans ihtiyaçlarını da rahatlatacağı için hem reel sektöre hem de bankacılık sektörüne önemli katkı sağlayacaktır" dedi.
     Barutçuoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 5941 Sayılı Yeni Çek Kanunu'nun daha bir yılı geçmeden şikayetlere konu olduğunu ve yeni mağdurlar yarattığını, bunun düzenlemenin yeterli olmadığını ortaya çıkardığını savundu. Çek hamillerinin bugün de mağdur olduğunu ileri süren Barutçuoğlu, şunları kaydetti:
     "Çekle ilgili düzenlemenin, çekin bir ödeme aracı olduğunun kabul edilerek yapılmasını ve çekte vadenin olmaması gerektiğini bir kere daha ifade etmek istiyorum. Bu mağduriyetlerin tamamen ortadan kalkması, mal ve hizmet tevsik (belgeleme) eden fatura düzenlemelerinin ticari risk sigortası kapsamına alınarak, şirketlerin ticari risklerinin sigorta edilmek suretiyle, ticari ve maddi kayıpların tamamen önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum."
     Mağduriyetleri gidermek için sürekli yasa yapmanın, sorunu çözmediğini savunan Barutçuoğlu, "Sonuç olarak, ticari mali risk sigortasının geliştirilmesi ve uygulanması, piyasaların finans ihtiyaçlarını da rahatlatacağı için hem reel sektöre hem de bankacılık sektörüne önemli bir katkı sağlayacaktır" görüşüne yer verdi.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir