Bosch Yönetim Kurulu'nda değişiklik...

  • Yazı boyutu
Bosch Yönetim Kurulu'nda değişiklik...

Bosch Yönetim Kurulu'nda değişiklik...

Robert Bosch Yönetim Kurulu'nda, Türkiye'nin de içinde bulunduğu bölgeyi ilgilendiren değişiklikler yaşandı.
     Bosch açıklamasında, Türkiye'nin de içinde bulunduğu Batı Avrupa, Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde, dayanıklı tüketim iş kolunun sorumluluğunu Yönetim Kurulu Üyesi Uwe Raschke'nin üstleneceği, halen bu bölgeyi yöneten Yönetim Kurulu Üyesi Rudolf Colm'un ise yıl sonu itibariyle emekliye ayrılacağı bildirildi.
     Açıklamada, 2003 yılında Elektrikli El Aletleri iş kolunun başkanlığına atanan ve 2008 yılından bu yana da yönetim kurulunda yer alan Raschke'nin, aynı zamanda Asya Pasifik Bölgesi'ndeki görevini de sürdüreceği belirtilirken, Robert Bosch Denetim Kurulu'nun, hissedarların önerisi üzerine Dr. Stefan Hartung'u 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle yönetim kurulu üyesi olarak atadığı ifade edildi.
     2009 yılından bu yana Elektrikli El Aletleri departmanının sorumluluğunu yürütmekte olan Hartung aynı zamanda önümüzdeki dönemde yeni oluşturulacak enerji ve bina teknolojisi iş kolundan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak.
     Robert Bosch'un 1998 yılından beri yönetim kurulu üyesi ve 2004'ten beri de yardımcı başkanı olan Dr Siegfried Dais ise yıl sonu itibariyle emekliye ayrılacak. Dais, 2007'de üstlenmiş olduğu Robert Bosch Industrietreuhand KG hissedarlığını sürdürecek.
    
    
    


Bu haberi 322 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir