Bosch, yeni teknolojilerini IFA 2012 Fuarı'nda sergileyecek

  • Yazı boyutu
Bosch,  yeni teknolojilerini IFA 2012 Fuarı'nda sergileyecek

Bosch, yeni teknolojilerini IFA 2012 Fuarı'nda sergileyecek

Avrupa'nın enerji verimliliği lideri Bosch, Berlin'de gerçekleştirilecek tüketici elektroniği ve ev aletleri alanında dünyanın lider fuarı IFA'da, yeni ve enerji tasarruflu teknolojilerini tüketicilerle buluşturacak.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, "Yaşam için teknoloji" sloganıyla sadece bugünü değil, geleceği de iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri, Avrupa'nın enerji verimliliği lideri olarak, tüketici elektroniği ve ev aletleri sektörünün en önemli organizasyonlarının başında gelen IFA 2012'de yüksek enerji tasarrufu sağlayan teknolojilerini sergileyecek.
     Berlin'de bugün başlayacak ve 5 Eylül'e kadar sürecek IFA fuarına en son enerji tasarruflu teknolojileriyle katılan Bosch, ziyaretçileriyle, "Laboratuvardan Hayata" konseptiyle tasarladığı 101 numaralı standında buluşacak. Bosch'un bu platformunda, her Bosch teknolojisi özel hazırlanmış test alanlarında sergilenecek ve bu üst düzey araştırmaların evlerde kendine nasıl yer bulduğu, tüketicilere somut olarak gösterilecek. Bu sayede Bosch, tüketicilerde sadece evlerdeki enerji dönüşümüyle ilgili farkındalık yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda sürdürülebilir bir davranış değişikliği oluşturmayı hedefliyor.
    
     -Evde enerji devrimi için Bosch'tan enerji verimliliğine sahip ürünler-
    
     Ar-Ge bütçesinin yaklaşık yüzde 45'ini sürdürülebilir teknolojilerin geliştirmesi için kullanan Bosch Ev Aletleri'nin de şu an her zamankinden daha fazla sayıda enerji verimliliğine sahip ürünü bulunuyor. Bosch, doğal kaynakları verimli kullanan bu geniş ev aletleri portföyünü de IFA 2012'de sergileyecek. IFA'da ön plana çıkarılan ürünlerin başında, A enerji sınıfından yüzde 60 tasarruflu A+++ enerji sınıfı ankastre buzdolapları ile farklı ebatlarda A+++ ve A++ NoFrost çekmeceli derin dondurucular geliyor. Zeolite kurutma teknolojili ,ActiveWater Eco² bulaşık makineleri, A+++ Enerji sınıfından bile yüzde 10 daha fazla enerji tasarrufu yapıyor ve yenilenen TFT ekran ile temizleme performansından ödün vermeden 3 kata kadar daha hızlı yıkama sağlayan VarioSpeed Plus özelliği ile fuarda yerini alıyor. A++ enerji sınıfı ısı pompalı kurutma makinesi Bosch Home Professional Serisi ve son derece düşük su, deterjan ve elektrik tüketimi ile otomatik akıllı dozaj sistemine sahip Bosch i-DOS Home Professional çamaşır makineleri IFA'nın diğer öne çıkan çevreci ürünleri arasında yer alıyor. Sürdürülebilirlik açısından bir kilometre taşı olan bu model aynı zamanda kullanıcıların hemen hemen tüm en programlarda EcoPerfect seçeneği ile ekonomik yıkamaya olanak tanıyan VarioPerfect yıkama teknolojilerine de sahip bulunuyor.
     Bosch'un IFA gündeminde, evlerdeki enerji dönüşümünü gerçekleştirmek üzere yaptığı çalışmaların yanı sıra Bosch Forum adıyla başlattığı bir tartışma platformu da bulunuyor. Bu platform kapsamında Bosch, kamuoyu ile daha geniş çerçevede bir diyalog başlatmak ve ev ekonomisinin bugünü ve yarınında, tüketicileri etkileyen noktaları tartışmak için konunun uzmanlarının da katılımıyla bir toplantılar dizisi düzenliyor. Bu toplantıların ilki, IFA basın toplantısında, Enerji Ekonomisti Prof. Dr. Claudia Kemfert'in katılımıyla gerçekleşecek.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir