Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young: -"Bosch'un, Türkiye'ye bu sene yaptığı yatırım miktarı…

  • Yazı boyutu
Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young:
     -"Bosch'un, Türkiye'ye bu sene yaptığı yatırım miktarı…

Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young: -"Bosch'un, Türkiye'ye bu sene yaptığı yatırım miktarı 150 milyon avronun üzerinde olacak"

Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young, firmalarının Türkiye'ye bu yıl ki yatırım miktarının 150 milyon avronun üzerinde olacağını bildirdi.
     Young, Bosch Termoteknik Türkiye Ticari Genel Müdürü Peter Bredfeldt ve Termoteknik Türkiye Teknik Genel Müdürü İrfan Bayrak ile birlikte İzmir'de düzenlediği basın toplantısıyla Bosch'un Türkiye'deki yatırımlarını ve faaliyet gösteren iş kollarında geleceğe yönelik çalışmalarını anlattı.
     Şirket olarak, Türkiye'de 1973 yılından beri üretim yaptıklarını belirten Young, Manisa, Bursa, Kocaeli ve Çerkezköy'de bulunan tesislerinde, Bosch'un içerisinde bulunduğu her iş sahasında üretim yaptıklarını söyledi.
     Türkiye'de her yıl yeni yatırımlarla büyüdüklerini ifade eden Young, şunları kaydetti:
     "Türkiye'de geçen sene 200 milyon avro yatırım yaptık. Bosch'un Türkiye'ye bu sene yaptığı yatırım ise 150 milyon avronun üzerinde olacak. Esasında bizim Türkiye için 3 yıllık, 500 milyon avro yatırım hamlemiz var. 2011, 2012 ve 2013 bunların toplam yatırım bütçesi 500 milyon avro. Geçen senenin sonu itibari ile biz toplamda 1,8 milyar avro yatırım gerçekleştirdik Türkiye'de."
     Young, firma olarak Türkiye pazarından memnun olduklarını da ifade ederek, Türkiye'nin toplam pazarları içerisinde çok daha canlı olduğuna ve Avrupa içinde daha hızlı büyüdüğüne dikkati çekti.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir