Bosch, 21. Kalite Kongresi'nde yaşanabilir geleceği anlattı -Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü…

  • Yazı boyutu
Bosch, 21. Kalite Kongresi'nde yaşanabilir geleceği anlattı
     -Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü…

Bosch, 21. Kalite Kongresi'nde yaşanabilir geleceği anlattı -Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer: -"Evlerde kullanılan elektriğin yaklaşık yüzde 65'ini ev aletlerinin harcaması dolayısıyla beyaz eşya sektörü, çevreci ürün yaklaşımının merkezinde yer alıyor"

Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, evlerde kullanılan elektriğin yaklaşık yüzde 65'ini ev aletlerinin harcaması dolayısıyla beyaz eşya sektörünün, çevreci ürün yaklaşımının merkezinde yer aldığını belirtti.
     Yapılan açıklamaya göre, Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl "Yaşanabilir Gelecek" temasıyla düzenlenen 21. Kalite Kongresi kapsamında Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi oturumuna konuk oldu.
     Son üç yıldır beyaz eşyada, son iki yıldır da küçük ev aletlerinde müşterisini en çok memnun eden marka seçilen Bosch Ev Aletleri'nin sürdürülebilir yaşam felsefesi, teknolojileri ve projeleri ile yaşanabilir geleceğe bakış açısını katılımcılarla paylaşan Süer, yaşanabilir geleceği şu şekilde tasvir etti:
     "DNA'sında insana ve doğaya saygılı ürünler üretmek olan ve 125 yıldır dünyada, 100 yılı aşkın süredir de Türkiye-de sürdürülebilir bir yaşam için çalışan bir markanın temsilcisi olarak, yaşanabilir geleceği, çevre sevgisi ve bilincine sahip nesillerin sayesinde suyumuzun kıymetini bildiğimiz, elektrik gücümüzü ürettiğimiz, doğal kaynaklarımızı verimli kullandığımız, doğa güzelliklerini yaşattığımız, atıklarımızı ayrıştırdığımız ve geri dönüştürdüğümüz, genetiği ile oynanmamış mevsim sebze ve meyveleri tükettiğimiz, tertemiz havayı içimize çektiğimiz, mevsimleri layıkıyla yaşadığımız bir gelecek olarak hayal ediyorum."
    
     -Evlerde kullanılan elektriğin yüzde 65'ini beyaz eşyalar harcıyor-
    
     Evlerde kullanılan elektriğin yaklaşık yüzde 65'ini ev aletlerinin harcaması dolayısıyla beyaz eşya sektörünün, çevreci ürün yaklaşımının merkezinde yer aldığını kaydeden Süer, bugün beyaz eşyada Avrupa'nın enerji verimliliği lideri Bosch Ev Aletleri olarak, yüksek enerji verimliliği sağlayan teknoloji ve ürünler geliştirmenin yanı sıra toplumda enerjinin verimli kullanımının yaygınlaştırılması adına öncü bir rol üstlendiklerini kaydetti.
     1990'larda başlattıkları Enerji Etiketi uygulaması ile ürünlerinin harcadığı enerji miktarları konusunda tüketicilerini bilgilendiren ve Türkiye'yi Enerji Etiketi ile tanıştıran ilk marka olarak, 2012 itibariyle tüm AB ülkelerinde zorunlu hale gelen yeni enerji sınıfı etiketlerini, ilk kullanmaya başlayan marka olduklarını belirten Süer, "Küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin dünya üzerinde yarattığı tahribatı önlemek adına daha az enerji ve daha az su tüketimine odaklanan yaklaşımımız ile bugün 15 yıl önceye kıyasla, elektrik tüketiminde yüzde 80, su tüketiminde yüzde 60'a varan tasarruflu ürünler sunuyoruz" ifadelerini kullandı.
    
     -Çevre ve eğitim odaklı projelerle sürdürülebilirliğe kurumsal destek-
    
     Bosch Ev Aletleri, geliştirdiği doğa dostu teknolojilerle enerji ve su tasarrufu, doğal kaynakların bilinçli kullanımı, karbon ayak izinin azaltılması, atık yönetimi gibi sürdürülebilirlik şemsiyesi altında kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor.
     2002'den bu yana Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Ateş Böceği Gezici Öğrenim Birimi eğitim programını yürüten Bosch, Türkiye'nin çeşitli illerini gezerek çocukların okul dışında da eğitim teknolojisinin olanaklarından yararlanmaları için çalışıyor. Bosch'un 10 yıldır desteklediği Ateş Böceği Gezici Öğrenim Birimi ile ilköğretim çağındaki 70 binin üzerinde çocuğa ulaşıldı.
     Bosch, sürdürülebilir kalkınmaya ve çevre eğitimine katkı sağlamayı amaçlayan Yeşil Kutu Çevre Eğitimi Projesi'ni, 2008 yılından bu yana hem maddi hem de manevi olarak destekliyor. Proje kapsamında 2011 yıl sonu itibariyle toplamda yaklaşık 11 bin öğretmen ve 1 milyonu aşkın öğrenciye ulaşıldı. Sürdürülebilir kalkınma için eğitim alanında ilk ulusal konferans olan, uluslararası ve ulusal çapta bu alanda uzman 200'ü aşkın karar vericiyi bir araya getiren Birinci Ulusal Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Konferansı, 15 Kasım 2012 tarihinde Bosch ana sponsorluğunda gerçekleştirildi.
     Bosch Ev Aletleri'nin aynı yıl hayata geçirdiği bir diğer çevre ve eğitim odaklı kurumsal sosyal sorumluluk projesi ise Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu oldu. Tiyatronun evrensel dilini kullanarak, çevre konusunda bilinçli bireyler yaratılmasına katkıda bulunmayı hedefleyen proje kapsamında bugüne kadar iki farklı oyun ile toplamda 40 bini aşkın çocuğa çevre koruma bilinci, doğa ve hayvan sevgisi aşılandı.
     Bosch Ev Aletleri, 2011 yılında 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlamaları kapsamında yeni bir doğa dostu internet sitesi kurdu. "www.bosch-cevrekulubu.com", 4-7 yaş grubu için "Minikler", 8-13 yaş grubu için "Yıldızlar" adlı iki farklı kategori aracılığı ile Türkiye'nin dört bir yanından farklı yaş gruplarından 120 bini aşkın çocuğu buluşturuyor.
    
    
    

Bu haberi 102 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir