Borusan'dan eğitime destek -Borusan Makina ve Güç Sistemleri Genel Müdürü İnanç: -"İş…

  • Yazı boyutu
Borusan'dan eğitime destek
     -Borusan Makina ve Güç Sistemleri Genel Müdürü İnanç:
     -"İş…

Borusan'dan eğitime destek -Borusan Makina ve Güç Sistemleri Genel Müdürü İnanç: -"İş makineleri sektörünün artan eleman ihtiyacının karşılanması ve öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için meslek liseleri ile sanayi kuruluşlarının ortak çalışma yapması gerekiyor"

Borusan Makina ve Güç Sistemleri Genel Müdürü Ercüment İnanç, iş makineleri sektörünün artan eleman ihtiyacının karşılanması ve öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için meslek liseleri ile sanayi kuruluşlarının ortak çalışma yapması gerektiğini söyledi.
     İnanç, Borusan Makina ve Güç Sistemleri İş Makinaları Uygulama Laboratuvarı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de dahil olmak üzere 5 ülkede 50'yi aşkın merkezde Caterpillar iş makinelerinin satış ve satış sonrası hizmetlerini yürüttüklerini ifade etti.
     İş makinesi sektöründe yeni ihtiyaçların ortaya çıktığını belirten İnanç, sektörde özellikle makinelerdeki teknolojik gelişmeleri izleyip öğrenerek, yabancı dil bilip teknolojiyi kullanabilen yetişmiş elemanlara ihtiyaç olduğunu dile getirdi.
     İnanç, sektörün artan eleman ihtiyacının karşılanması ve öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için meslek liseleri ile sanayi kuruluşlarının ortak çalışma yapması gerektiğini kaydetti.
    
     -Laboratuvar sektöre nitelikli teknisyen yetiştirecek-
    
     Ankara Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde açılan Borusan Makina ve Güç Sistemleri İş Makinaları Uygulama Laboratuvarı ile iş makinesi sektörüne nitelikli teknisyen yetiştirilecek.
     Laboratuvarla, iş makinelerindeki teknolojik gelişmeleri takip eden, iyi eğitimli, yabancı dil bilen ve teknolojiyi kullanma becerisine sahip nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 120 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir