Borsanın tarihi zirveye tırmanışı devam ediyor

  • Yazı boyutu
Borsanın tarihi zirveye tırmanışı devam ediyor

Borsanın tarihi zirveye tırmanışı devam ediyor

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi günü, önceki kapanışa göre 511,99 puanlık yükselişle 10 Kasım 2010 tarihinden bu yana yaptığı en yüksek kapanış olan 70.281,72 puandan kapattı.
     İMKB'de hisse senetleri ortalama yüzde 0,73 oranında değer kazanırken toplam işlem hacmi 1,9 milyar lira oldu. Endeks ikinci seansta ilk seans kapanışına göre ise 131,49 puan ve yüzde 0,19 oranında değer kaybetti.
     Güne İspanya'nın resmi yardım talebinde bulunmaya hazır olduğu haberleri ile küresel piyasalara paralel olarak yükselişle başlayan endeks, Maliye Bakanı'nın açıkladığı 2013 bütçe kanun tasarısının pozitif algılanması ve Hazine'nin yaptığı borçlanma ihalelerine gelen yüksek talebin olumlu etkisiyle gün içinde 70.619,84 puana kadar yükseldi.
     Analistler ikinci seansta kar satışlarının etkisini artırdığını, ancak satışların endeksin 70.000 puan seviyesi üzerinde karşılanmasının pozitif görünümün devam etmesini sağlayacağını ve tarihi zirve konumunda olan 71.776 puan seviyesinin gündemde kalacağını belirtiyor.
     Avrupa'da krizin çözümüne yönelik haberlerin gelmesi durumunda İMKB'nin yükseliş trendindeki hareketine devam etmesinin beklendiğini belirten analistler 70.000 puanın psikolojik eşik olduğunu, dolayısıyla bu seviyenin üzerinde yapılan kapanışların önemli olduğunu ifade ediyor.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir