Borsa Yatırımcıları Derneği Başkanı Bahçuvan: -"İnternet üzerinden borsadaki şirketler…

  • Yazı boyutu
Borsa Yatırımcıları Derneği Başkanı Bahçuvan:
  -"İnternet üzerinden borsadaki şirketler…

Borsa Yatırımcıları Derneği Başkanı Bahçuvan: -"İnternet üzerinden borsadaki şirketler karalanmakta, şirket ortaklarıyla küçük yatırımcılar karşı karşıya getirilmekte, manipülatörlere rahat hareket edebilecekleri bir zemin hazırlanmaktadır"

Borsa Yatırımcıları Derneği (BORYAD) Başkanı Ali Bahçuvan, internet üzerinden borsadaki şirketlerin karalandığını, şirket ortaklarıyla küçük yatırımcıların karşı karşıya getirildiğini ve manipülatörlere rahat hareket edebilecekleri bir zemin hazırlandığını bildirdi.
     Ali Bahçuvan yaptığı yazılı açıklamada, borsada halka arz seferberliği ile beraber işlem gören şirket sayısında artış yaşandığını hatırlatarak, borsaya gelen KOBİ tarzında bir çok şirketin olması ve düşük sermayeler dolayısıyla likidite düşüklüğünün, bu hisse senetlerinde sert fiyat hareketleri yaşanmasına neden olduğunu ifade etti.
     Bahçuvan, "İnternet üzerinden borsadaki şirketler karalanmakta, şirket ortaklarıyla küçük yatırımcılar karşı karşıya getirilmekte, manipülatörlere rahat hareket edebilecekleri bir zemin hazırlanmaktadır" değerlendirmesini yaptı.
     Yalan yanlış haberler nedeniyle bir çok küçük yatırımcının yüksek fiyattan hisse senedi alıp düşük fiyatlara sattığını dile getiren Bahçuvan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
     "Halka açık şirketler yazılı ve görsel basında olduğu gibi rahatlıkla yalan yanlış haberleri yalanlayamamakta, bu konuda devletin kurumları ve hukuki sistem yetersiz kalmaktadır. Halka arz seferberliğine olumsuz etki eden bu unsur, düzgün şirketlerin borsadan uzak durmasına yol açmaktadır. Gerek BTK gerekse SPK ile bu konuda görüşmeler başlatılacaktır.
     Bu süreçlerde zarar görenlerin ücretsiz hukuki destek alabileceği toplu dava, suç duyurusu ve tazminat davaları açabilmelerine olanak sağlayacak bir hukuk komitesi kurulmuştur."
     Bahçuvan, buna benzer olaylar nedeniyle zarar görenlerin, yatırımcıların ve halka açık şirketlerin derneğe müracaat edebileceklerini de belirtti.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir