Borsa rekor kırmaya doymuyor

  • Yazı boyutu
Borsa rekor kırmaya doymuyor

Borsa rekor kırmaya doymuyor

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi alışların bankaların dışında holding hisselerine de yayılması ile günü 1.223,74 puanlık yükselişle tarihinin en yüksek kapanışı olan 75.522,65 puandan kapattı. Endeks böylece 3 işlem günü üst üste rekor kapanış gerçekleştirmiş oldu.
     İMKB'de hisse senetleri önceki gün kapanışına göre ortalama yüzde 1,65 oranında değer kazanırken toplam işlem hacmi 3,5 milyar lirayı aştı. Endeks gün içi en yüksek rekorunu da 75.547,43 puana taşıdı.
     Banka hisseleri yüzde 1,79 oranında değer kazanırken, Holding hisseleri yüzde 3,08 oranında yükseliş kaydetti.
     Analistler, son açıklanan makroekonomik verilerin iyimserliği ile yükselişine devam eden endeksin bugün de Merkez Bankası'nın açıkladığı kasım ayı TÜFE bazlı reel efektif döviz kurunun, MB Başkanı Erdem Başçı'nın dengeli olarak belirlediği 120'nin hemen altında gelmesiyle tırmanışına devam etti. Teknik analistler gün içinde gelen kar satışlarının sınırlı kalması ve yabancı ilgisinin devam etmesiyle endeksin 74.000 üzerinde kaldığını ve yükseliş isteğinin arttığını belirtiyor.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir