Borsa 2. seansa yükselişle başladı

  • Yazı boyutu
Borsa 2. seansa yükselişle başladı

Borsa 2. seansa yükselişle başladı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi Moody's'in 28 Ocak tarihinde Türkiye ile ilgili telekonferans yapacağı haberi ve Merkez Bankası PPK kararlarının ardından ikinci seansa sert yükselişle başladı.
     İMKB 100 endeksi 2. seansa ilk seans kapanışına göre 729,52 puanlık yükselişle 85.608,95 puandan başladı. İMKB'de hisse senetleri ilke seans kapanışına göre ortalama yüzde 0,86 oranında değer kazanırken dünkü kapanışa göre de 327,42 puan ve yüzde 0,38 oranında yükseliş kaydetti.
     Moody's'in seans arasında yaptığı açıklamada 28 Ocak tarihinde Türkiye ile ilgili bir telekonferans yapacağını bildirmesi not artışıyla ilgili beklentileri artırdı. Moody's'in Türkiye notu "yatırım yapılabilir" seviyenin bir kademe altı olan "Ba1" seviyesinde bulunuyor.
     Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) kararları da piyasaları olumlu yönde destekledi. Kurul politika faizini yüzde 5,50'de sabit tutarken, faiz koridorunun alt ve üst bandında 25 puanlık indirime gitti.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir