Bolu'da "CNG ikmal istasyonu" açılacak -Benzine oranla yüzde 75, LPG'ye göre yüzde 25 tasarruf…

  • Yazı boyutu
Bolu'da "CNG ikmal istasyonu" açılacak
  -Benzine oranla yüzde 75, LPG'ye göre yüzde 25 tasarruf…

Bolu'da "CNG ikmal istasyonu" açılacak -Benzine oranla yüzde 75, LPG'ye göre yüzde 25 tasarruf sağladığı belirtilen CNG, halka açık istasyonda satışa sunulacak

Bolu'nun Göynük ilçesinde benzine oranla yüzde 75, LPG'ye göre yüzde 25 tasarruf sağladığı belirtilen "CNG ikmal istasyonu' açılacak.
     Bolu Belediyesi ve Naturalgaz ortaklığıyla yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen ve Türkiye'de ilk özelliği taşıdığı belirtilen ikmal istasyonu, 13 Temmuz Cuma günü düzenlenecek törenle hizmete girecek. Belediyelere ait çöp kamyonları, hizmet araçları, halk otobüsleri, ticari araçlar ile ağır ve hafif ticari araçlar için CNG üretecek olan tesis, özel araçlara da hizmet verecek.
     Düşük emisyonu, çevreciliği ve ekonomikliği dolayısıyla dünya genelinde yaygın şekilde kullanılan, 120 oktanlık araç yakıtı özelliği taşıyan CNG, benzine oranla yüzde 75, dizel yakıtlara göre yüzde 35, LPG'ye göre yüzde 25 tasarruf sağlıyor.
    
    
    

Bu haberi 490 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir