Bolluk Çağı kitabı KoçSistem'le Türkiye -KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu:…

  • Yazı boyutu
Bolluk Çağı kitabı KoçSistem'le Türkiye
     -KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu:…

Bolluk Çağı kitabı KoçSistem'le Türkiye -KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu: -"Bolluk Çağı, iyi olanın altını çizerek problemlerin çözümüne ilişkin yürütülen inovatif çalışmaları gün yüzüne çıkarıyor. Teknolojinin gücüyle geleceğin bolluk düzenini nasıl kuracağımızı adım adım anlatıyor"

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, "Bolluk Çağı" kitabının iyi olanın altını çizerek problemlerin çözümüne ilişkin yürütülen inovatif çalışmaları gün yüzüne çıkardığını ve teknolojinin gücüyle geleceğin bolluk düzenini nasıl kuracağını adım adım anlattığını ifade ettti.
     KoçSistem'den yapılan açıklamaya göre, KoçSistem, 1995 yılından bu yana; farklı iş modelleri geliştiren, yeni bakış açıları kazandıran ve dünyada ses getirecek bilgileri gün yüzüne çıkaran kitapları Türkçeye kazandırıyor.
     KoçSistem bu yıl da dünyanın geleceğine yönelik karamsar senaryoları bozan ve "Gelecek Çok Daha Güzel Olacak" diyerek gelişimin iyi yanına ışık tutan "Bolluk Çağı" kitabını Türkçeye kazandırdı.
     Bolluk Çağı, olumsuz gelişmelere dokunarak, her birinin çözümü adına yapılabilecekleri ve insanlığın hizmetine sunulabilecek yeni olanakları kurgudan öte gerçekçi bir üslupla kaleme alıyor. Teknoloji ve inovasyon ile geleceğin bolluk düzeninin nasıl kurulacağını somut örneklerle açıklıyor.
     KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları aktardı:
     "Bugün gezegenimizin üzerinde yedi milyarı aşkın insan yaşıyor. Kaynaklarımız ve zamanımız hızla tükeniyor. Dünya Doğayı Koruma Fonu, Yaşayan Gezegen raporunda, kaynakları bu hızla tüketmeye devam edersek, 2050 yılında talebi karşılayabilmek için iki gezegene daha ihtiyacımız olacağını belirtiyor. Dünya bu kötü senaryoları konuşurken Bolluk Çağı, iyi olanın altını çizerek bu problemlerin çözümüne ilişkin yürütülen inovatif çalışmaları gün yüzüne çıkarıyor ve teknolojinin gücü ile geleceğin bolluk düzenini nasıl kuracağımızı adım adım anlatıyor."
     Son iki yüz yılda teknolojinin katkısıyla insanlık yararına yapılan çalışmalar olduğunu ve çok daha büyüklerinin hayatımıza gireceğini ifade Nalbantoğlu, bu nedenle kitapta, inovasyon ve teknolojinin, bolluk düzeninin kurulmasında kilit rol olarak gösterildiğine dikkati çekiyor.
     Türkiye'nin yazılım alanındaki ilk, genel anlamda ise 16'ıncı Ar-Ge ve Yenilik Merkezi'nin sahibi olan KoçSistem'in yenilikçiliği en önemli kurum kültürü olarak gördüğünü ifade eden Nalbantoğlu, "Müşterilerimizin mevcut ihtiyaçlarını karşılayacak çözümlerin yanı sıra sürekliliği sağlanmış, uluslararası projelerde yer alarak geleceğe dönük teknolojilerin geliştirilmesi adına önemli roller üstleniyoruz. Bu nedenle teknoloji ve inovasyon ekseninde yeni fikirler ve bakış açılarını ortaya koyan Bolluk Çağı'nı; üstlendiğimiz bu önemli sorumluluğun bir parçası olarak görüyor, bolluk düzenini kurmak üzere değerli görüşler ortaya koyan bu önemli kitabı Türkçeye kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.
    
     -KoçSistem anketinden "Sürdürebilirlik ve yenilenebilir kaynaklar" çıktı-
    
     KoçSistem, Bolluk Çağı kitabı için şubat ayında kurumsal web sitesi (www.kocsistem.com.tr) üzerinden tek soruluk bir anket çalışması yaptı. Anketteki "Gelecek çok daha güzel olacak! Size göre bunun için en çok neye ihtiyacımız var-" sorusunu yaklaşık 1.200 kişi yanıtladı. Katılanlardan; yüzde 37'si sürdürebilirlik ve yenilenebilir kaynaklar, yüzde 29'u eğitim ve bilinç düzeyinin artırılması, yüzde 25'i teknoloji ve inovasyon, yüzde 9'u ise yeşil ekonomi yanıtını verdi. KoçSistem anketi yanıtlayan ilk 100 kişiye ise Bolluk Çağı kitabını hediye etti.
     Bolluk Çağı, Haziran 2013'te BZD Yayıncılık tarafından seçkin kitap marketlerde satışa sunulacak.
    
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir