"Bolluk Çağı"

  • Yazı boyutu
"Bolluk Çağı"

"Bolluk Çağı", KoçSistem'in katkıları ile Türkiye'de

Bilgi teknolojileri ve iletişim şirketlerinden KoçSistem, 1995 yılından bu yana; farklı iş modelleri geliştiren, yeni bakış açıları kazandıran ve dünyada ses getirecek bilgileri gün yüzüne çıkaran kitapları Türkçe'ye kazandırıyor.
     Şirket, bu kapsamda dünyanın geleceğine yönelik karamsar senaryoları bozan ve "Gelecek Çok Daha Güzel Olacak" diyerek gelişimin iyi yanına değinen Bolluk Çağı kitabını Türkçeye kazandırdı.
     Şirket açıklamasında görüşlerine yer verilen KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, bugün dünya üzerinde 7 milyarı aşkın insan yaşadığını anımsatarak, kaynakların ve zamanın hızla tükendiğini kaydetti.
     Dünya Doğayı Koruma Fonu'nun Yaşayan Gezegen raporunda, kaynaklar bu hızla tükenmeye devam edilirse, 2050 yılında talebi karşılayabilmek için iki gezegene daha ihtiyaç olacağını belirttiğini aktaran Nalbantoğlu, "Dünya bu kötü senaryoları konuşurken Bolluk Çağı, iyi olanın altını çizerek bu problemlerin çözümüne ilişkin yürütülen inovatif çalışmaları gün yüzüne çıkarıyor ve teknolojinin gücü ile geleceğin bolluk düzenini nasıl kuracağımızı adım adım anlatıyor" ifadelerini kullandı.
     Nalbantoğlu, son iki yüz yılda teknolojinin katkısıyla insanlık yararına yapılan çalışmalar olduğunu ve çok daha büyüklerinin hayata gireceğini ifade etti.
     Açıklamada, Türkiye'nin yazılım alanındaki ilk, genel anlamda ise 16'ıncı ArGe ve Yenilik Merkezi'nin sahibi KoçSistem'in yenilikçiliği en önemli kurum kültürü olarak gördüğünü ifade eden Nalbantoğlu'nun şu görüşlerine yer verildi:
     "Müşterilerimizin mevcut ihtiyaçlarını karşılayacak çözümlerin yanı sıra sürekliliği sağlanmış, uluslararası projelerde yer alarak geleceğe dönük teknolojilerin geliştirilmesi adına önemli roller üstleniyoruz. Bu nedenle teknoloji ve inovasyon ekseninde yeni fikirler ve bakış açılarını ortaya koyan Bolluk Çağı'nı; üstlendiğimiz bu önemli sorumluluğun bir parçası olarak görüyor, bolluk düzenini kurmak üzere değerli görüşler ortaya koyan bu önemli kitabı Türkçe'ye kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz."
     KoçSistem, Bolluk Çağı kitabını şubatta kurumsal web sitesi (www.kocsistem.com.tr) üzerinden yapacağı tek soruluk anket çalışmasına katılan ilk 100 kişiye hediye edecek. Kitap, aynı zamanda Haziran 2013'te BZD Yayıncılık tarafından kitap marketlerde satışa sunulacak.
    
    
    


Bu haberi 399 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir