Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesi -Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar: -"Türkiye olarak…

  • Yazı boyutu
Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesi
  -Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar:
  -"Türkiye olarak…

Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesi -Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar: -"Türkiye olarak bölgesel ortaklığa çok önem veriyoruz. Kendi sanayilerimizi kullanarak bu alanı güçlendirmeyi arzu ediyoruz"

Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, "Türkiye olarak bölgesel ortaklığa çok önem veriyoruz ve kendi sanayimizi kullanarak bu alanı güçlendirmeyi arzu ediyoruz"dedi.
     Uluslararası İşbirliği Platformu'nun Çırağan Sarayında düzenlediği Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesi'nde konuşan Bayar, Türk tarafı olarak özellikle bölgesel partnerlik açısından bölge ülkeleriyle ciddi anlamda çalışmalar yaptıklarını belirtti.
     Bayar, ülkelerle ortak bir kaç tane programlarının olduğuna işaret ederek , "Bu şekilde yaptığımız ortaklıklar bütçelerimizi geliştirebilir. Uyumlu bir şekilde bu bütçelerimizi uygun yerlere koyabiliriz. Bu bağlamda bütün ülkelerimize tahsis edilmiş olan son derece özel bir fonlama bulunmaktadır ve dolayısıyla uzun vadede eğer yerel içeriği ve kendi sanayimizi biraz daha geliştirmek istiyorsak iş birliği içinde olarak birbirimizi desteklemek zorundayız"diye konuştu.
     Bayar, Bir çok alanda son derece önemli iş birliği yapılması gerektiğini vurgulayarak, "Sadece savunma kuvvetlerinde değil, aynı zamanda sanayide, aynı zamanda üniversitelerde araştırma organizasyonlarıyla da yakın bir ilişki içinde olmalıyız. Türkiye açısından baktığımız zaman biz bölgesel ortaklığa çok önem veriyoruz. Başarı hikayeleri oluşturmayı amaç ediniyoruz ve kendi sanayilerimizi kullanarak bu alanı güçlendirmeyi arzu ediyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 119 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir