Birmot, Kuruçeşme Lancia, Alfa Romeo ve Jeep showroom'u açıldı -TOFAŞ CEO'su Kamil Başaran:…

  • Yazı boyutu
Birmot, Kuruçeşme Lancia, Alfa Romeo ve Jeep showroom'u açıldı
     -TOFAŞ CEO'su Kamil Başaran:…

Birmot, Kuruçeşme Lancia, Alfa Romeo ve Jeep showroom'u açıldı -TOFAŞ CEO'su Kamil Başaran: -"Önümüzdeki 2 yılda satış hacmimizi 2 katına çıkarmayı planlıyoruz"

Otokoç Otomotiv bünyesinde bulunan Birmot, Kuruçeşme'deki tesisinde Lancia, Alfa Romeo ve Jeep marka araçların satış hizmetine başladı.
     Birmot Kuruçeşme tesisinin açılış organizasyonu dolayısıyla düzenlenen törene Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Turgay Durak, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, TOFAŞ CEO'su Kamil Başaran ve Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir ile çok sayıda davetli katıldı.
     Törende konuşan TOFAŞ CEO'su Kamil Başaran, TOFAŞ'ın Bursa'daki fabrikasında 5 markaya birden üretim yapan güçlü bir üretici olduğunu kaydetti.
     Başaran, TOFAŞ'ın 41 yıldır aralıksız üreten Türkiye'nin 5'inci büyük sanayi kuruluşu olduğunu dile getirerek, "Fikri ve sınai mülkiyet hakları kendisine ait araçları dünyada 80 ülkeye ihraç eden TOFAŞ küresel bir oyuncudur"dedi.
     TOFAŞ'ın bu yılın başında Fiat ve Chrysler'in global entegrasyonu sonucunda bünyesine Jeep markasını da eklediğini belirten Başaran, böylece temsil ettikleri marka sayısını 6'ya çıkardık ve 2012 yılını Lancia, Alfa Romeo ve Jeep markalarımız açısından yeniden yapılanma yılı olarak planladıklarını söyledi.
     Çalışmalarının ilk sonuçlarını da kısa sürede almaya başladıklarını ifade eden Başaran, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Tüm bayi ağımız yenilenirken daha da güçleniyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin ve Gaziantep olmak üzere 7 ilimizde 14 farklı lokasyonda faaliyet gösteriyoruz. Bu süreçte İstanbul boğazında yer alan bugün açılışını yaptığımız Birmot kuruçeşme showroomu büyük önem taşıyor.
     Aynı shoowroom içerisinde ürün gamı birbirini tamamlayan 3 markanın birden yer almasının yarattığı cazibeye tanık oluyoruz. Alfa Romeo, Lancia ve Jeep markalarımızın birlikteliğinin sinerjiyle hedeflerimizi büyüttük. Pazara sunulacak olan Fıat-Chrysler işbirliğinin ürünü yeni modeller ve güçlü bayi ağımızın desteğiyle önümüzdeki 2 yılda satış hacmimizi 2 katına çıkarmayı planlıyoruz."
    
     -Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir-
    
     Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir ise, 2012 yılının Otokoç Otomotiv için yeni tesis ve tesis yenileme yatırımlarına hız verdiği bir yıl olduğunu kaydetti.
     Özdemir, bu yıl içinde 6 tesisi yenilediklerini, açılışını gerçekleştirdikleri Kuruçeşme tesisi ile birlikte 4 yeni tesisimizi devreye aldıklarını ifade etti.
     Birmot'un TOFAŞ'ın yetkili satıcı ağı içerisinde Alfa Romeo araçlarının satış ve satış sonrası hizmetlerini vermeye başlamasının 11 yıl öncesine dayandığını belirten Özdemir, "Bu süreçte, satış ve satış sonrası hizmetlerde müşterilerimize üstün hizmet anlayışımızı Zincirlikuyu, Suadiye, Küçükyalı, Beylikdüzü, Antalya ve Bursa tesislerimizde yaşatmaya devam ettik" dedi.
     Özdemir, Otokoç Otomotiv hakkında da bilgi vererek, Türkiye'de satılan yaklaşık her 10 araçtan birinin satışını gerçekleştirdiklerini ve Otokoç Otomotiv'in 3 milyar liraya yaklaşan cirosu ile Türkiye'nin en büyük 35. şirketi olduğunu hatırlattı.
     2012 yılında 350 milyon liralık araç ve tesis yatırımı gerçekleştirmiş olacaklarını belirten Özdemir, "Otomotiv perakendeciliğinde temsil ettiğimiz 5 markanın yanına şimdi de Jeep markası da ekleniyor. Araç kiralama iş birimimizdeki Avis ve Budget markalarıyla birlikte temsil ettiğimiz marka sayısı 8'e ulaşmış oluyor" dedi,
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir