Birleşme ve devralmalar ile ilgili değişiklik

  • Yazı boyutu
Birleşme ve devralmalar ile ilgili değişiklik

Birleşme ve devralmalar ile ilgili değişiklik

Rekabet Kurulu'ndan izin alınması gereken birleşme ve devralmalarda teşebbüslerin, birleşme işlemlerinde işlem taraflarından en az birinin Türkiye cirosunun otuz milyon lirayı ve diğer işlem taraflarından en az birinin dünya cirosunun beş yüz milyon lirayı aşması halinde söz konusu işlemin hukuki geçerlilik kazanabilmesi için Rekabet Kurulu'ndan izin alması gerekecek.
     Rekabet Kurumu tarafından "Rekabet Kurulu'ndan İzin Alınması Gereken Birleşme ve Devralmalar Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, birleşme veya devralma işleminde, işlem taraflarının Türkiye ciroları toplamının yüz milyon lirayı ve işlem taraflarından en az ikisinin Türkiye cirolarının ayrı ayrı otuz milyon lirayı veya devralma işlemlerinde devre konu varlık ya da faaliyetin, birleşme işlemlerinde ise işlem taraflarından en az birinin Türkiye cirosunun otuz milyon lirayı ve diğer işlem taraflarından en az birinin dünya cirosunun beş yüz milyon lirayı aşması halinde söz konusu işlemin hukuki geçerlilik kazanabilmesi için Kurul'dan izin alınması zorunlu olacak.
     Bu Tebliğ 1 Şubat 2013 tarihinde yürürlüğe girecek.
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir