Birinci sınıf tüccarların, vergi incelemesine tabi tutulma bakımından yıllık iş hacimleri, aktif…

  • Yazı boyutu
Birinci sınıf tüccarların, vergi incelemesine tabi tutulma
  bakımından yıllık iş hacimleri, aktif…

Birinci sınıf tüccarların, vergi incelemesine tabi tutulma bakımından yıllık iş hacimleri, aktif ve öz sermaye büyüklüklerinin grupladırılmasında değişikliğe gidildi

Birinci sınıf tüccarların, vergi incelemesine tabi tutulma bakımından yıllık iş hacimleri, aktif ve öz sermaye büyüklüklerinin grupladırılmasında değişikliğe gidildi.
     Maliye Bakanlığı'nın konuya ilişkin yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Yönetmeliğe göre, "Yıllık iş hacmi 21 milyon 500 bin lira, aktif büyüklüğü 20 milyon lira veya öz sermaye büyüklüğü 8 milyon liranın" ibaresi, "Yıllık iş hacmi 50 milyon lira, aktif büyüklüğü 40 milyon lira veya öz sermaye büyüklüğü 15 milyon liranın" şeklinde değiştirildi.
     Maliye Bakanlığı'nın her yıl, bir önceki yıla göre yeniden değerleme oranında artırılmak suretiyle tespit edilen söz konusu tutarları, artırma veya indirme yetkisi de yüzde 50 iken, "Yüzde 300'üne kadar artırmaya veya yüzde 50'sine kadar indirmeye" şeklinde değiştirildi.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir