BİM-FED Sektörel Bilgilendirme Toplantısı -İMKON Genel Başkanı Tellioğlu: -"Enerjide dışa…

  • Yazı boyutu
BİM-FED Sektörel Bilgilendirme Toplantısı
  -İMKON Genel Başkanı Tellioğlu:
  -"Enerjide dışa…

BİM-FED Sektörel Bilgilendirme Toplantısı -İMKON Genel Başkanı Tellioğlu: -"Enerjide dışa bağımlı bir ülkeyiz ama yalıtımsız binalarla enerjimizi israf ediyoruz"

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Türkiye'nin enerjide dışa bağımlı bir ülke olmasına karşın, yalıtımsız binalar nedeniyle enerjinin israf edildiğini söyledi.
     Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (BİM-FED), "İnşaat Sektöründe Enerji Verimliliği" konulu bilinçlendirme toplantısı düzenledi.
     Toplantıda konuşan Tellioğlu, inşaat sektörünün en önemli sorunlarından birinin yalıtım olduğunu belirterek, "Enerjide dışa bağımlı bir ülkeyiz ama yalıtımsız, izolasyonu olmayan, altyapısı, üstyapısı olmayan binalarla enerjimizi israf ediyoruz" dedi.
     Tellioğlu, Türkiye'nin enerji için her yıl ciddi paralar harcadığını ve bunun önemli bir bölümünün israf edildiğini ifade etti.
     Konut alımlarında uygulanan KDV oranlarındaki değişikliğe de değinen Tellioğlu, yeni düzenlemelerin müteahhitler için ek maliyetler getirdiğini savundu.
     BİM-FED Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Şahin de dünya nüfusu baz alındığında, Türkiye'nin enerji verimliliğindeki kaybının yüzde 51'in üzerinde olduğunu kaydetti.
     "Biz yıllardır sadece havayı ısıttık, havayı soğuttuk" diyen Şahin, israfın önlenmesi için binaların kaliteli ve verimli ısı yalıtım malzemeleriyle kaplanmasının önemine işaret etti.
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir