Bilişim Zirvesi Vodafone'un ana sponsorluğunda başlıyor

  • Yazı boyutu
Bilişim Zirvesi Vodafone'un ana sponsorluğunda başlıyor

Bilişim Zirvesi Vodafone'un ana sponsorluğunda başlıyor

Vodafone Türkiye'nin ana sponsorluğunda, İnterpromedya tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen "ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi" Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.
     Vodefone Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, 11-13 Eylül tarihlerinde Vodafone'un üst üste ikinci kez ana sponsor olarak yer aldığı zirvenin bu yılki teması "Sonraki Adım" olarak belirlendi.
     Türkiye'nin yanı sıra, Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya ve Balkanlar'da toplam 30 ülkeden binlerce profesyonelin katılacağı Zirve, bu yıl ilk kez teknoloji meraklılarını da ağırlayacak.
     Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın desteğiyle gerçekleşecek Zirve, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile ulusal ve uluslararası boyutta bugüne kadar olan en yüksek sayıda kurum, iş ortağı ve sivil toplum örgütünün desteğini aldı.
     Bugün eriştiği bölgesel vizyon ile sınırları aşan, geniş bir bilgi birikimi ve uzmanlığı bir araya getiren Zirve, artık Avrasya'nın bilişim odağı haline gelen bir platform sunuyor. Her yıl bu çatı altında Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşmesi için gerekli yol haritalarının çizilmesine yönelik önemli vizyonlar paylaşılıyor. Tüm bölgede bilişim sektörünün gelişmesi ve daha fazla katma değer yaratması için odaklanması gereken alanlar tartışılıyor.
     Bilişim Zirvesi, "Sonraki Adım" temasıyla bu yıl ilk kez bilişim ve teknoloji meraklılarını da ağırlayacak. "Sonraki Adım" temasına paralel olarak gerçekleştirilecek çeşitli etkinlik ve oturumlarda, hem iş hem de günlük yaşamda teknolojinin şekillendireceği bir sonraki adımlar ele alınacak.
     Mobil iletişimin sürekli yeni dinamiklerle beslenen etki alanının, bir sonraki adımda finans, bankacılık, sağlık, eğitim gibi farklı alanlarda yaratacağı dönüşümler konuşulacak. Bu kapsamda bilişim teknolojilerinin geleceği ve bu geleceğin bugünden görebildiğimiz yansımaları değerlendirilecek.
     Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, bölge ülkelerini bir araya getiren Bilişim Zirvesi'ni sahiplenmekten mutluluk duyduklarını belirtti.
     Hasan Süel, şunları kaydetti:
     "Bilişim Zirvesi'nde bugüne ve geleceğe yönelik, iş süreçleri ve yaşamımızda dönüşüm sağlayacak çok önemli vizyonlar paylaşılıyor. Bu toplantıda gündemimizi, sosyal ve ekonomik gelişimdeki belirleyici rolü son derece aşikâr mobil iletişim teknolojileri ile bunun etkisi oluşturacak. Mobil iletişimin kendi içinde sürekli değişen dinamikleri dolayısıyla, genel olarak bir sonraki adıma ilişkin yapılacak projeksiyonlar ve bu müthiş dinamizmin yarattığı yeni iş olanakları ve sosyal imkânları masaya yatıracağız.
     Zirve süresince geleceğin yol haritası ile beraber mobil teknolojilerin yarattığı fırsat eşitliği ile toplumda ne kadar büyük bir değer yaratılabileceğine ve bunun müşteri odaklı bir vizyonla nasıl hayata geçirilebileceğine dair vizyonumuzu, ülkemizin sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlamak arzusuyla katılımcılarla paylaşacağız. Zirve kapsamında bir diğer konu da, Türkiye'nin geleceğin bölgesel bilişim üssü olma potansiyeli. Başka bir deyişle, ülkede sadece iç talebin karşılanması değil, aynı zamanda başka ülkelere ürün ve hizmet ihraç edecek merkezler kurulmasının geleceğin gündemini oluşturacağını düşünüyoruz. Bunun için uygun teşvik mekanizmalarının da hayata alınması önemli."
     Zirvede bir başka gündem maddelerinin de sektörün ve Türkiye ekonomisinin sağlıklı büyümesi için elzem bir gereklilik olarak gördükleri vergi politikası olacağını ifade eden Süel, "Vodafone Türkiye olarak, telekomünikasyon sektörünün sürdürülebilir bir yapıda büyüyebilmesi için, toplam vergi yükünü azaltacak, mevcut vergi yapısından kaynaklanan rekabet sorunlarını giderecek bir vergi mevzuatının hazırlanması ve hızla yürürlüğe konması gerektiğine inanıyoruz" değerlendirmesini yaptı
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir