Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Ergün, Kocaeli'de -Nihat Ergün: "Sanayi bölgeleri içerisinde,…

  • Yazı boyutu
Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Ergün, Kocaeli'de
  -Nihat Ergün:
  "Sanayi bölgeleri içerisinde,…

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Ergün, Kocaeli'de -Nihat Ergün: "Sanayi bölgeleri içerisinde, oradaki işletmelerin ihtiyacına uygun meslek liseleri ve bir vakıf üniversitesinin kurulması konusunda mutabakata vardık"

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün, "Sanayi bölgeleri içerisinde, oradaki işletmelerin ihtiyacına uygun meslek liseleri ve bir vakıf üniversitesinin kurulması konusunda mutabakata vardık" dedi.
     Gebze Organize Sanayi Bölgesi'ne gelen Ergün, Kocaeli'de faaliyet gösteren organize sanayi bölgelerinin yönetim kurulu başkanları ve bölge müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıyla katıldı.
     Toplantının ardından AA muhabirine açıklama yapan Ergün, toplantıda, Kocaeli'deki organize sanayi bölgelerinin nitelikli eleman ihtiyacıyla ilgili mesleki eğitim konusu ve organize sanayi bölgelerinin birleşerek bir sanayi ve teknoloji üniversitesi kurulması konusunda görüş aldığını söyledi.
     "Sanayi bölgeleri içerisinde, oradaki işletmelerin ihtiyacına uygun meslek liseleri ve bir vakıf üniversitesinin kurulması konusunda mutabakata vardık" diyen Ergün, bu konuyla ilgili alt yapı çalışmaları, vakıf kurulması ve üniversitenin organizasyon yapısının oluşturulması çalışmalarını yürütmeye başlayacaklarını kaydetti.
     Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca'nın bu konuda koordinasyonu sağlayacağını kaydetti.
     Organize sanayi bölgelerinin hem yönetim, hem imar hem de alt yapı ile ilgili bir takım sorunların gündeme geldiğini ifade ederek, "Her bir organize sanayi bölgesi yönetim kurulu başkanı veya bölge müdürü arkadaşımız, bu konularla ilgili sorunlarını dile getirdiler. Biz de bir müsteşar yardımcısı, 2 genel müdür arkadaşımızla birlikte buraya gelmiştik, zaten bir yönetmelik çalışmalarımız var. Bu yönetmelik çalışmalarında, idari ve teknik sorunlar bir çözüme kavuşturulması için gerekli adımlar atılacak" şeklinde konuştu.
     Bakan Ergün, daha sonra, buradan ayrılarak geçen hafta oğlunu trafik kazasında kaybeden Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler'e de taziye ziyaretinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir