Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün: "İnsan potansiyeli çok önemli. Onun değerini bilmek,…

  • Yazı boyutu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün: 
  "İnsan potansiyeli çok önemli. Onun değerini bilmek,…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün: "İnsan potansiyeli çok önemli. Onun değerini bilmek, o girişimci ruhu canlı ve dinamik tutmak lazım" -"Sadece kazandığını cebine koyan, bankada istifleyen değil, kazandığını teknolojiyi geliştirmek, rekabet gücünü artırmak, daha çok istihdam, daha çok üretim, daha çok ihracat yapmak için kullanan, havayı, toprağı, suyu koruyan bir sanayici profili istiyoruz"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, gelişme ve kalkınma için insan potansiyelinin çok önemli olduğunu belirterek, "Onun değerini bilmek, o girişimci ruhu canlı ve dinamik tutmak lazım" dedi.
     Ergün, Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Belediye Başkanı Osman Zolan'ı makamlarında ayrı ayrı ziyaret etti.
     Denizli Valiliği'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, Denizli'nin en büyük sermayesinin müteşebbis insan gücü olduğunu ifade eden Ergün, "Bir ülkenin, şehrin kendi girişimcileri varsa o zaman bu güzellikler bir zenginliğe dönüşür" dedi.
     Ergün, Türkiye'nin 81 ilinin hepsinin aynı girişimci ruha sahip olmadığını belirterek, şunları söyledi:
     "Bazı vilayetler sadece mevcut coğrafyaların avantajından yararlanarak birtakım zenginlikler elde edebiliyorlar, yatırımlar çekebiliyorlar. Bazı vilayetlerimizin hem coğrafi dezavantajları var, üstüne bir de girişimcilik olmayınca çok sayıda göç vermekle karşı karşıya kalabiliyorlar. Orada ilerlemek mümkün olamayabiliyor. Hatta Türkiye'nin bütün teşviklerini, oraya verseniz yine de bir ilerleme kaydetmek mümkün olmayabiliyor. Onun için insan potansiyeli çok önemli, onun değerini bilmek, o girişimci ruhu canlı ve dinamik tutmak lazım."
    
     -Yeni sanayici profili-
    
     Bakan Ergün, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaretinde de belediye hizmetlerinin söylem bazında kalan bir iş olmadığını, bir şehrin fiziki yapısının değişmesinde ve ekonomik kalkınmada önemli role sahip olduklarını dile getirdi.
     Ülke kalkınmasında en önemli görevi yerine getiren sanayicilerin, yatırımcıların yerel yönetimlerce önünün açılması gerektiğini, bununla birlikte bakanlık olarak yeni sanayici profilini, teknolojiye, rekabete açık, çevreye duyarlı, sosyal sorumluluk sahibi kişiler olarak tarif ettiklerini ifade eden Ergün, şunları kaydetti:
     "Sadece kazandığını cebine koyan, bankada istifleyen değil, kazandığını teknolojiyi geliştirmek, rekabet gücünü artırmak, daha çok istihdam, daha çok üretim, daha çok ihracat yapmak için kullanan, havayı, toprağı, suyu koruyan bir sanayici profili istiyoruz. Sosyal sorumluluk projelerine, okul yapımına katılan, özürlülere destek veren sanayici istiyoruz. Kazandığı paranın bir kısmının sosyal işlere gitmesinden insanın kendisi huzur bulur zaten."
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir