Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, MÜSİAD heyetini kabul etti -Ergün: "Anadolu'da iş…

  • Yazı boyutu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, MÜSİAD heyetini kabul etti
  -Ergün: "Anadolu'da iş…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, MÜSİAD heyetini kabul etti -Ergün: "Anadolu'da iş dünyası, arzu edilen düzeye yaklaşıyor. Bunu görüyoruz. Çok sayıda iş adamımız, sadece kendi dükkanında çalışmaktan çıktı, dünyaya açıldı"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Anadolu'da iş dünyasının, arzu edilen düzeye yaklaştığını bildirerek, "Çok sayıda iş adamımız, sadece kendi dükkanında çalışmaktan çıktı, dünyaya açıldı" dedi.
     Bakan Ergün, Nail Olpak başkanlığındaki Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
     Ergün, burada yaptığı konuşmada, MÜSİAD'ın yeni genel başkanı ve yönetim kuruluna başarı dileğinde bulunarak, MÜSİAD'ın Anadolu'nun yeni sanayi ve iş adamları profilinin en önemlisi olduğunu söyledi.
     Sivil örgütlenmelerin önemine dikkati çeken Ergün, dünyada ve Türkiye'de olanların değerlendirilmesi gerektiğini bildirdi.
     MÜSİAD'ın hükümete, sivil toplum örgütlerine ve meslek odalarına ışık tutacak ilişkiler içinde olan en önemli organlardan biri olduğunu ifade eden Ergün, daha da iyi olunması gerektiğini kaydetti.
     Ergün, "Anadolu'da iş dünyası, arzu edilen düzeye yaklaşıyor. Bunu görüyoruz. Çok sayıda iş adamımız, sadece kendi dükkanında çalışmaktan çıktı, dünyaya açıldı. İhracat yapan, teknoloji odaklı çalışan bir noktaya doğru geldi. Bu arzu ettiğimiz bir şeydi" dedi.
     MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ise MÜSİAD'ın yapılan genel kurulu sonrasında kurulan yeni yönetim olarak ziyaretlerde bulunduklarını ifade ederek, MÜSİAD'ın kuruluşu hakkında bilgi verdi.
     MÜSİAD olarak her yıl bir araştırma yaptıklarını belirten Olpak, Orta Gelir Tuzağı başlıklı araştırma raporlarını Bakan Ergün'e takdim etti.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir