Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün: "Türkiye sanayileşme ve diğer konularda elde ettiği…

  • Yazı boyutu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün:
  "Türkiye sanayileşme ve diğer konularda 
  elde ettiği…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün: "Türkiye sanayileşme ve diğer konularda elde ettiği birikimleri, dostlarıyla paylaşmaya hazır" -Somali Sanayi ve Ticaret Bakanı Hassan: "Büyük kardeşimizin elimizden tutup bize yürümeyi öğretmesini istiyoruz"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türkiye'nin sanayileşme ve diğer konularda elde ettiği birikimleri, dost ülkelerle paylaşmaya hazır olduğunu bildirdi.
     Somali Sanayi ve Ticaret Bakanı Mohamud Ahmed Hassan ile görüşen Ergün, Somali'ye gitmediğini ancak giden bakanların orada yapılan çalışmaları anlattıklarını belirtti.
     Somali'ye ve Somali halkına karşı Türkiye'de büyük bir ilgi ve sevgi bulunduğunu, Somali'de de Türkiye'ye karşı büyük bir ilgi ve sevgi olduğunu ifade eden Ergün, "Birlikte yapabileceğimiz çok şey var. Atacağımız adımları, sanayi, teknoloji, küçük orta boy işletmelerin gelişmesi ve girişimcilik konularında atacağımız adımları iyi planlamalıyız" diye konuştu.
     Türkiye'nin sanayileşme ve diğer konularda elde ettiği birikimleri, dost ülkelerle paylaşmaya hazır olduğunu vurgulayan Ergün, Somali'de bu konuda atılacak adımların ve ortaya çıkacak gelişmelerin kendilerini memnun edeceğini söyledi.
     "Bakanlık olarak Somali'deki kardeşlerimize ve Sanayi Bakanlığı'ndaki diğer yetkililere her türlü birikimi aktarmaya, tüm ekibimizle destek vermeye hazırız" diyen Ergün, bu ziyaretin yeni bir dönemin başlamasına vesile olması ve iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmesi temennisinde bulundu.
    
     -"Sizi kardeş olarak görüyoruz"-
    
     Konuk Bakan Hassan ise Somali'de uzun zamandır problem yaşandığını, şimdi yeni bir ülke gibi çalışma yapılacağını ifade etti. Her şeye sıfırdan başladıklarını hissettiklerini anlatan Hassan, "İstediklerimiz çok ama sizi kardeş olarak görüyoruz" dedi.
     Somali'de tarım ve denizcilikle ilgili konularda yardıma ihtiyacı olduğunu dile getiren Hassan, "Biz, devlet olarak küçük gibi hissediyoruz. Büyük kardeşimizin bizim elimizden tutup bize yürümeyi öğretmesini istiyoruz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir