Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün: -"Bakanlığımız şu anda Türkiye'nin geri dönüşümle…

  • Yazı boyutu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün:
  -"Bakanlığımız şu anda Türkiye'nin geri dönüşümle…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün: -"Bakanlığımız şu anda Türkiye'nin geri dönüşümle ilgili strateji belgesi ve eylem planlarını hazırlıyor"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Bakanlık olarak şu anda Türkiye'nin geri dönüşümle ilgili Strateji Belgesi ve Eylem Planlarını hazırladıklarını bildirdi.
     Esenler Belediyesi Çöpten Geri Dönüşüm Projesinde Üretilen Defter Dağıtım töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ergün, Esenler Belediyesi'nin Çöpten Geri Dönüşüm Projesinin çok önemli olduğunu kaydetti.
     Ergün, Bakanlık olarak şu anda Türkiye'nin geri dönüşümle ilgili Strateji Belgesi ve Eylem planlarını hazırladıklarını dile getirerek, şunları söyledi:
     "Aslında bu örnekler, bu strateji belgesi ve eylem planları içerisinde de önemli yeri olacak örnekler. Bir belediye ile halk bütünleştiği zaman bölgedeki kağıt atıkları ile ilgili nasıl bir proje ortaya çıkarabileceğini çok güzel ispat ediyor. Bunu Türkiye'nin her yerinde büyükşehirlerde, kağıt tüketiminin çok yoğun olduğu yerlerde örnek proje olarak arkadaşlarımızın iyi görmesi lazım.
     Bu kağıtlar içinde plastikler içinde, cam ve metal atıklar içinde çıkabilir. Hatta bu pil ve benzeri gibi atıklar içinde çıkabilir. Bugün bir sürü bilgisayarların cep telefonlarının vesaire, bunların da ya atıldığını ya da atılacak yer bulunamadığını görüyoruz. Bunlarla ilgili de bir geri dönüş yerel yönetimlerimiz yaptıklarında eminim çok ciddi kazançlar elde edeceklerdir. Onun için bu güzel örnekten dolayı Esenler Belediye başkanımızı ve Esenler halkını bir kere daha tebrik ediyorum."
    
    
    

Bu haberi 123 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir