Bilgi Üniversitesi Küresel Liderler Programı'na ev sahipliği yapıyor

  • Yazı boyutu
Bilgi Üniversitesi Küresel Liderler Programı'na ev sahipliği yapıyor

Bilgi Üniversitesi Küresel Liderler Programı'na ev sahipliği yapıyor

Global Fellows (Küresel Liderler) Programı'na bu yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliği yapıyor.
     Bilgi Üniversitesi açıklamasına göre, son 10 yıldır Uluslararası Gençlik Vakfı (IYF) tarafından, Sylvan Laureate Vakfı'nın (SLF) desteğiyle küresel olarak düzenlenen, Her sene 20 Genç Sosyal Girişimcinin seçildiği ve desteklendiği Global Fellows (Küresel Liderler) Programı bu yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.
     Programın tüm eğitimleri İstanbul'da, ödül töreni ise İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde santralistanbul kampüsünde gerçekleşecek.
     Etkinlik aracılığıyla hem farklı ülkelerde yaşadıkları toplum için önemli pozitif değişimlere sebep olmuş gençler ödüllendirilecek, hem de "Türkiye'de Sosyal Girişimcilik" farkındalığı artırılmaya çalışılacak.
     Genç Sosyal Girişimciler önce 4-11 Ekim tarihleri arasındaki bir hafta süresince liderlik, iletişim, iş planı ve vizyonerlik başlıklarında eğitim görecek.
     10 Ekim'de İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde gerçekleşecek ödül töreninde ise Amerika, Kosova, İspanya, Hindistan, Lübnan, Kamboçya, Peru, Nijerya, Uganda, Meksika, Brezilya, Güney Afrika ve Türkiye'den toplamda 20 genç lider sosyal girişimcilik alanında yarattıkları özel projelerle ödül alacak.
    
    
    

Bu haberi 112 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir