Besiciler, yem maliyetinin düşürülmesini istiyor -Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği…

  • Yazı boyutu
Besiciler, yem maliyetinin düşürülmesini istiyor
  -Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği…

Besiciler, yem maliyetinin düşürülmesini istiyor -Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tunç: -"Et fiyatlarını düşürmek istiyorsak ithal edilen yemleri besiciye vermemiz lazım"

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, "Et fiyatlarını düşürmek istiyorsak ithal edilen yemleri besiciye vermemiz lazım" dedi.
     Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saman ithalatının besiciye yansımadığını öne sürdü.
     Tunç, yem sorununun büyüdüğünü iddia ederek, "Et fiyatlarını düşürmek istiyorsak ithal edilen yemleri besiciye vermemiz lazım. Besicilerin maliyetini bu şekilde düşürürsek halkımız da ucuza et yer. Fakat köylülerimize ithal saman verilmesi yanlış çünkü hayvan sayısı az. O yüzden besicilere yönelik yapılmalı" diye konuştu.
     "Piyasayı alevlendiren şey besicinin yem bulamamasıdır" diyen Tunç, şunları söyledi:
     "Bu yangını söndürmek için besiciye ithal yem sağlanmalı. Şu anda yem maliyetimiz çok yüksek. Yem fiyatlarında çuval başı 2 lira daha zam geldi. Bunun maliyeti giderek artıyor. Acilen önlem alınması gerekiyor. Aksi takdirde tüm besiciler zarara uğrayacak.
     Maliyetlerimiz çok artıyor ancak fiyatlar yükselemiyor. Çünkü yükseldiği an ithalat yapılıyor ve bu da bize çok daha fazla zarar veriyor. Zaten biz fiyatları belirleyemiyoruz. Bu yüzden maliyetimiz düşürülmeli ancak bu şekilde biraz kazanabiliriz."
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir