Berlin Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Wiesenhütter'den MÜSİAD'a ziyaret

  • Yazı boyutu
Berlin Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı 
  Wiesenhütter'den MÜSİAD'a ziyaret

Berlin Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Wiesenhütter'den MÜSİAD'a ziyaret

Berlin Sanayi ve Ticaret Odası (IHK) Başkan Yardımcısı Christian Wiesenhütter, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Berlin Başkanı Veli Karakaya'yı ziyaret etti.
     MÜSİAD Berlin Bürosu'ndaki ziyaret sırasında Karakaya, Wiesenhütter'e MÜSİAD Berlin'in çalışmaları ve yapısı, MÜSİAD'ın uluslararası yapısı ile MÜSİAD Fuarı ve Uluslararası İş Forumu (IBF) hakkında bilgi vererek, bu uluslar arası platformda ne şekilde işbirliği yapabilecekleri konusunda görüşlerini dile getirdi.
     Wiesenhütter de, MÜSİAD'ın bu potansiyelinden faydalanabilecek olmalarının Berlin ekonomisi için sevindirici olduğunu belirterek, özellikle Berlin'de işsizliğin azaltılması ve mesleki eğitim konularında iş birliği yapılabileceğini söyledi.
     Ziyarette, İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Uluslararası MÜSİAD Fuarı'nın, tanıtım platformu olarak kullanılması kararlaştırıldı.
     Görüşmenin ardından Karakaya, Wiesenhütter'e İznik çinisi hediye etti.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir