Belçika Veliaht Prensi Philippe ve beraberindeki heyet TÜSİAD ile bir toplantı gerçekleştirdi

  • Yazı boyutu
Belçika Veliaht Prensi Philippe ve beraberindeki heyet TÜSİAD ile bir 
toplantı gerçekleştirdi

Belçika Veliaht Prensi Philippe ve beraberindeki heyet TÜSİAD ile bir toplantı gerçekleştirdi

Belçika Veliaht Prensi Philippe ve beraberindeki heyet Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile bir toplantı gerçekleştirdi.
     TÜSİAD aaçıklamasına göre, Belçika Veliaht Prensi Philippe, Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde, TÜSİAD ve TÜSİAD'ın Belçika'daki muadil kuruluşu Federation of Enterprises in Belgium (FEB) işbirliğinde, bugün İstanbul Swissotel'de düzenlenen "Türkiye Ekonomisi" konulu kahvaltılı toplantıya katıldı.
     TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler ele alındı.
     Prens Philippe başkanlığındaki heyette Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri, Dış Ticaret ve Avrupa İşleri Bakanı Didier Reynders, Flaman Bölgesi Başbakanı ve Ekonomi, Dış Politika, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Kris Peeters, Brüksel Başkent Bölgesi Ekonomi, Çalışma, Bilimsel Araştırma ve Dış Ticaret Bakanı Benoit Cerexhe ve Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Pol De Witte yer aldı.
     Toplantıya 193 Belçika şirketini temsilen 350 civarında iş adamı katıldı.
    
    
    

Bu haberi 123 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir