Belçika iş heyeti İZTO'da -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş: -"EXPO 2020'de İzmir'e oy…

  • Yazı boyutu
Belçika iş heyeti İZTO'da
  -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş:
  -"EXPO 2020'de İzmir'e oy…

Belçika iş heyeti İZTO'da -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş: -"EXPO 2020'de İzmir'e oy verirseniz iki şehir de kazanır"

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Belçika'nın EXPO 2020 için oyunu İzmir'e vermesi halinde iki tarafın da kazançlı çıkacağını söyledi.
     Belçika'nın Antwerp Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Luc Luwel ve beraberindeki heyet, İZTO Başkanı Demirtaş'ı ziyaret etti.
     Demirtaş, Antwerp'in Brüksel'e çok yakın mesafede bir kent olduğunu, çeşitli konularda işbirliğine gidilmesi gerektiğini söyledi.
     İzmir'in sağlıksız kentleşmeye sahip olduğunu dile getiren Demirtaş, kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirildiğini belirterek, kentte her yıl 30 bin konutun yenileneceği bilgisini verdi. Belçikalı inşaatçıları da İzmir'e yatırım yapmaya davet eden Demirtaş, "İki kent arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerek" dedi.
     İzmir'in EXPO 2020 adaylığına da değinen Demirtaş, "EXPO 2020 adaylığımızı desteklerseniz sizin de avantajınız olur. 5 aday var, mutlaka sizlerden oy isteyecekler. Tayland'a oy verirseniz size hiçbir şey kazandırmaz. Dubai de aynı şekilde size bir şey kazandırmaz. 'Kazan kazan' ilkesiyle EXPO 2020'de İzmir'e oy verirseniz iki şehir de kazanır. Zaten Başbakanınız destek sözü verdi" diye konuştu.
     Antwerp Ticaret Odası Başkanı Luc Luwel ise Avrupa'nın ikinci büyük liman kenti olduklarını, dünyadaki işlenmemiş elmasın yüzde 85'inin Antwerp'e geldiğini vurguladı. Luwel, ülkeler arasındaki iş birliğinin artırılması gerektiğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir