BEDAŞ'ın özelleştirilmesi -Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu İcra Kurulu Başkanı Ergüneş:…

  • Yazı boyutu
BEDAŞ'ın özelleştirilmesi
  -Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu İcra Kurulu Başkanı Ergüneş:…

BEDAŞ'ın özelleştirilmesi -Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu İcra Kurulu Başkanı Ergüneş: -"Yüzde 12,9 düzeyinde olan kayıp-kaçak oranını, 1 yıl içinde yüzde 10,8 seviyesine düşürmeyi planlıyoruz"

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) özelleştirmesinde en yüksek teklifi veren Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı İsmail Ergüneş, BEDAŞ'ta yüzde 12,9 düzeyinde olan kayıp-kaçak oranını 1 yıl içinde yüzde 10,8 seviyesine düşürmeyi planladıklarını bildirdi.
     Ergüneş, BEDAŞ'taki Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'ye (TEDAŞ) ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinin ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     Bir basın mensubun yabancı ortak düşünüp düşünmedikleri sorusu üzerine Ergüneş, iyi bir teklif gelmesi halinde bunu değerlendirebileceklerini söyledi.
     BEDAŞ ihalesinin ardından bölgesel hatta küresel bir enerji şirketi olma yolunda ilerlediklerini belirten Ergüneş, "Bu vizyonu bizimle paylaşabilecek, bize katkı sağlayabilecek yabancı ortaklık olursa memnuniyetle düşünürüz" dedi.
     Önümüzdeki günlerde özelleştirme ihalesi yapılacak Gediz Elektrik Dağıtım AŞ ihalesine katılıp katılmayacakları yönündeki bir soru üzerine Ergüneş, "Sonuçta biz masada olacağız. Bekleyip, görmekte fayda var" ifadesini kullandı.
     BEDAŞ'a 2010'da yaklaşık 3 milyar dolarlık teklifin verildiğinin anımsatılması üzerine Ergüneş, şöyle konuştu:
     "Akdeniz ihalesinden sonra da söyledim. Bu gerçekleşmeyen fiyat. Onun dışındaki devri gerçekleşen bölgelere baktığınızda, gerçekleşen fiyatlar, çok normal fiyatlar. Bugün 2 milyar dolar seviyesindeyiz, 4,3 milyon abone yani abone başına yaklaşık 500 dolar para düşüyor. Bence bu Avrupa'daki, diğer daha uzak bölgelerdeki bedellerin çok altında bedeller değil. Oradaki şirketlerin özelleştirilmesini, el değiştirmesini düşündüğünüz zaman."
     Kayıp-kaçak oranının teknoloji ile takip gerektirdiğini dile getiren Ergüneş, BEDAŞ'da yüzde 12,9 düzeyinde olan kayıp-kaçak oranının, 1 yıl içinde yüzde 10,8 seviyesine düşürmeyi planladıklarını bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir