BEDAŞ'ın özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif…

  • Yazı boyutu
BEDAŞ'ın özelleştirilmesi (2) 
  -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en 
  yüksek teklif…

BEDAŞ'ın özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif 910 milyon dolar oldu -Elemeli yazılı turlarda, sırasıyla en düşük teklifi veren IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, Aksa Elektrik Perakende Satış AŞ, Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ elendi

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'nin (BEDAŞ) TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif 910 milyon dolar oldu.
     Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda, Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı.
     1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, 2. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, 3. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Aksa Elektrik Perakende Satış AŞ, 4. ve son elemeli turda ise en düşük teklifi veren Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ elendi. Kalan 3 firmayla açık artırmaya geçildi.
     Açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 765 milyon dolar, artırım aralığı ise 5 milyon dolar olarak belirlendi.
    
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir