BEBKA'dan 'Lojistik Köyü Projesi'ne 72 bin liralık destek

  • Yazı boyutu
BEBKA'dan 'Lojistik Köyü Projesi'ne 72 bin liralık destek

BEBKA Genel Sekreteri Cülfik: "Üretim demek lojistik demektir. Bu nedenle Bursa'da üretilen malların dünyaya açılması çok önemli"

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) tarafından hayata geçirilecek "Lojistik Köyü Projesi"nin fizibilite çalışmaları için 72 bin liralık destek verdi.
     BEBKA'dan yapılan açıklamaya göre, "Lojistik Köyü Projesi"nin fizibilite çalışmaları için 72 bin liralık destek verilmesini öngören anlaşmanın imza töreni, BEBKA'nın Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi'ndeki (BUTTİM) ofisinde gerçekleştirildi.
     BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney, Lojistik Köyü Projesi'nin Bursa için çok önemli bir çalışma olduğunu belirtti.
     Bursa'nın, ihracatta ikinci büyük şehir olduğuna dikkati çeken Yöney, "Gıda, otomotiv, tekstil ve makine gibi dört önemli sektör, ilimizde faaliyet gösteriyor. Bu kadar büyük bir sanayinin bulunduğu bir yerde lojistik köyünün olmazsa olmaz bir unsur olduğunu düşünüyoruz. Lojistik köyü yapma fikri, lojistiğin verimliliğini artırmak ve aynı zamanda da büyüyen şehir trafiğini hafifletmek amacıyla öne çıktı. Lojistik köyü ile sanayimiz daha verimli olacak" dedi.
     BEBKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik de kalkınma ajanslarının "doğrudan faaliyet desteği" başlığı altında lojistik köyü gibi bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak stratejik araştırma, planlama ve fizibilite çalışmalarına destekler verdiğini belirtti.
     Bursa'nın önemli bir sanayi şehri olduğunu vurgulayan Cülfik, "Üretim demek, lojistik demektir. Bu nedenle Bursa'da üretilen malların dünyaya açılması çok önemli" dedi.
     Cülfik, ayrıca projenin fizibilite çalışmaları için 72 bin liralık desteğin tamamını BEBKA'nın karşıladığını bildirdi.
     İmza törenine, Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, BUSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ve akademisyenler katıldı.
    
    
    


Bu haberi 245 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir