BDT ülkelerinde enflasyon oranı yılın ilk 4 ayında yüzde 1,7 oldu

  • Yazı boyutu
BDT ülkelerinde enflasyon oranı 
  yılın ilk 4 ayında yüzde 1,7 oldu

BDT ülkelerinde enflasyon oranı yılın ilk 4 ayında yüzde 1,7 oldu

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerindeki enflasyon oranı yılın Ocak-Nisan aylarında ortalama yüzde 1,7 oldu.
     BDT Devletlerarası İstatistik Komitesi'nden yapılan açıklamaya göre, yılın ilk 4 ayında BDT ülkelerindeki en büyük enflasyon oranı yüzde 6,8 ile Belarus'ta, en düşük enflasyon ise yüzde 0,1 ile Azerbaycan'da hesaplandı.
     Açıklamada, 2012 yılının Ocak-Nisan aylarında BDT ülkelerindeki enflasyonun Belarus'ta yüzde 6,8, Özbekistan'da (yılın Ocak-Mart aylarında) yüzde 2,7, Ermenistan'da yüzde 2,1, Tacikistan'da yüzde 1,9, Rusya'da yüzde 1,8, Kazakistan'da yüzde 1,7, Moldova'da yüzde 1,2, Ukrayna'da yüzde 0,7, Kırgızistan'da yüzde 0,6, Azerbaycan'da yüzde 0,1 olduğu kaydedildi.
     Komiteye ulaşan verilere göre, Türkmenistan'da ise yılın Ocak-Mart aylarında 0,8 oranında deflasyonun meydana geldiği bildirildi.
     Geçen yılın Ocak-Nisan aylarında, BDT ülkelerindeki enflasyon oranı ortalama yüzde 4,7 olurken, bu çerçevede enflasyon Belarus'ta yüzde 10,9, Kırgızistan'da yüzde 6,8, Tacikistan'da yüzde 6,1, Ermenistan'da yüzde 5, Ukrayna'da yüzde 4,7, Moldova ve Rusya'da yüzde 4,3, Kazakistan'da yüzde 4,2, Azerbaycan'da yüzde 3,9 olarak hesaplanmıştı.
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir