BDDK, yeminli murakıp yardımcısı ve uzman yardımcısı alacak

  • Yazı boyutu
BDDK, yeminli murakıp yardımcısı ve uzman yardımcısı alacak

BDDK, yeminli murakıp yardımcısı ve uzman yardımcısı alacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 20 adet bankalar yeminli murakıp yardımcısı, bankacılık, hukuk ve bilişim alanında görevlendirilmek üzere de 30 adet bankacılık uzman yardımcısı alacak.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, adayların, bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı) için, üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olması istenirken; bankacılık uzman yardımcısı (hukuk alanı) için, en az dört yıllık fakülte ve yüksekokulların hukuk bölümleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun olması isteniyor.
     Bankacılık uzman yardımcısı (hukuk alanı) için adayların sınava son başvuru tarihi olan 8 Kasım 2012 tarihi itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olması gerekiyor.
     Yazılı sınavın yapılacağı tarihte 35 yaşını doldurmamış olması istenen adaylardan, bankacılık uzman yardımcısı (bilişim alanı) için ise üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümlerinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olması gerekiyor.
     Başvurular, 8 Kasım 2012 saat 17.30'a kadar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Atatürk Bulvarı No:191 06680 Kavaklıdere / ANKARA adresine şahsen, elden veya posta yoluyla yapılabilecek.
     Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak. Adayların, 24-25 Kasım tarihlerinde yapılacak yazılı sınavda başarılı sayılabilmeleri için, yazılı sınav ortalamasının en az 70 olması gerekecek.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir