BDDK verilerini AA yayımlayacak (2) -AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk: -"Bundan…

  • Yazı boyutu
BDDK verilerini AA yayımlayacak (2)
  -AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk: 
  -"Bundan…

BDDK verilerini AA yayımlayacak (2) -AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk: -"Bundan böyle, Anadolu Ajansı'nın finans terminalinden, BDDK'nın tüm önemli verilerini yayınlayacağız. Bunun da sektör açısından son derece önemli bir konu olduğunu düşünüyoruz. Allah hayırlı, uğurlu etsin" -"Anadolu Ajansı'nın bu projelerle amacı, Türkiye'deki en önemli finans yayıncılığı platformu olmaktır. Bu yüzden de kamu kurumlarıyla bu anlaşmalarımız sürecek" -"Türkiye'de en güvenilir, en sağlıklı ve kamu yararını düşünen bir yayıncılık düşünüyoruz, planlıyoruz" -BDDK Başkanı Öztekin: -"Anadolu Ajansı, Türkiye'nin tüm dünyada sesi olsun istiyoruz"

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Anadolu Ajansı (AA) arasında, "BDDK Bilgi Sağlama Sistemi Veri Aktarım Protokolü" imzalandı.
     AA Finans Masası'na konuk olan BDDK Başkanı Mukim Öztekin gündemi değerlendirdi ve editörlerin sorularını yanıtladı.
     Toplantının ardından, BDDK Başkanı Mukim Öztekin ile AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk tarafından, BDDK verilerinin AA tarafından yayımlanmasına ilişkin protokol imzalandı.
     Öztürk, burada yaptığı konuşmada, Merkez Bankası'ndan sonra finans alanında birçok kamu kurumuyla bu tür anlaşmaların yapıldığını, şimdi de BDDK ile bir anlaşma imzaladıklarını söyledi.
    
     -"2013 yılında özellikle Ortadoğu merkezli bir ekonomi atağı düşünüyoruz"-
    
     Bundan böyle, Anadolu Ajansı'nın finans terminalinden, BDDK'nın tüm önemli verilerinin yayınlanacağını belirten Öztürk, şunları kaydetti:
     "Bunun da sektör açısından son derece önemli bir konu olduğunu düşünüyoruz. Allah hayırlı, uğurlu etsin. Anadolu Ajansı'nın bu projelerle amacı, Türkiye'deki en önemli finans yayıncılığı platformu olmaktır. Bu yüzden de kamu kurumlarıyla bu anlaşmalarımız sürecek. 2013'te biz de finans sektöründe, finans haberleri konusunda önemli bir yer alacağımızı düşünüyoruz. Özellikle Arapça, İngilizce, Boşnakça, Rusça... Biraz önce yaptığınız açıklamalar, tüm konuşmalar bu dillerde yayınlandı. 2013 yılında özellikle Ortadoğu merkezli bir ekonomi atağı düşünüyoruz. Finans haberlerimiz bu bölgelere, Arapça olarak, İngilizce olarak ulaştırılacak. Bu veri yayınlarının da bu açıdan önemi çok büyük."
    
     -"En güvenilir ve kamu yararının düşünen bir yayıncılık planlıyoruz"-
    
     Türkiye'de en güvenilir, en sağlıklı ve kamu yararını düşünen bir yayıncılık düşündüklerini dile getiren Öztürk, "Hükümetimizin bu konuda verdiği desteğe de minnettarız. Anadolu Ajansı'nın, finans haberleri yayın platformu olmasını arzu ediyorlar. Biz de bu konuda elimizden geleni yapacağız. BDDK'ya da bu anlaşmadan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
    
     -"AA'yı çok daha iyi noktalarda görme arzusundayız"-
    
     BDDK Başkanı Öztekin de anlaşma nedeniyle Öztürk'e teşekkür ederek, AA'yı çok daha iyi noktalarda görme arzusunda olduklarını söyledi.
     "Zaten bu görünüyor da" diyen Öztekin, AA'ya başarılarının devamını temenni ederken, Ankara'da belediyenin kar temizleme çalışmalarını görüntüleyen AA'nın gece ekibine yapılan saldırıda yaralananlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.
     Öztekin, "Böyle olayların bir daha yaşanmamasını arzu ediyoruz, inşallah Anadolu Ajansı, Türkiye'nin tüm dünyada sesi olsun istiyoruz" diye konuştu.
     Konuşmaların ardından AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, Öztekin'e, AA'nın kurumsal renklerini taşıyan bir kravat hediye etti ve toplu fotoğraf çekildi.
     (Bitti)
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir