BDDK: Rutin bir uygulama

  • Yazı boyutu
BDDK: Rutin bir uygulama

BDDK, bankalardan son iki günü kapsayan döviz işlemleri hakkında bilgi istediğine dair haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), bankalardan son iki günlük döviz işlemlerinin bilgilerin istendiği yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı.

BDDK'nın açıklamasında, yapılan incelemenin rutin bir uygulama olduğu; ancak bu gibi durumlarda tarafların normal incelemelere her zamankinden daha fazla anlam yüklediği belirtilerek, "BDDK’nın, her konuda anında bilgi sahibi olmayı istemesi görevi gereğidir. Yapılan işlemler de bunun dışında bir şey değildir. Dolayısıyla yetkisi olan bütün alanları aktif olarak denetleme konumundadır. Bu işlemlerse; var olan yetkilerin kullanıldığı aktif izlemedir. Basında yer alan hususlar da bu uygulamalar dışında bir şey değildir" denildi.

Reuters'ın haberinde BDDK'nın, bankalardan Merkez Bankası'nın rekor döviz satım ihalelerinin detayları da dahil son iki günlük tüm döviz işlem bilgilerini istediği belirtilmişti.

Kaynak :CNBCE.COM


Bu haberi 428 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir