BDDK "Risk Bülteni"nin 15. sayısını yayımladı

  • Yazı boyutu
BDDK "Risk Bülteni"nin 15. sayısını yayımladı

BDDK "Risk Bülteni"nin 15. sayısını yayımladı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), "Risk Bülteni"nin 15. sayısı yayımlandı.
     BDDK'nın sitesinde yer alan duyuruda, risk yönetimine ilişkin olarak uluslararası kuruluşlar ve ülke otoriteleri tarafından yapılan düzenleme çalışmaları ile yürütülen diğer faaliyetlerin izlenmesi ve ortaya çıkan gelişmelerin bankacılık sektörü başta olmak üzere kamuoyu ile paylaşılması amacıyla "Risk Bülteni"nin hazırlandığı belirtildi.
     Risk Yönetimi Dairesi tarafından hazırlanan çalışmada, Avrupa Bankacılık Otoritesi'nin spesifik ve genel kredi riski ayarlamaları hesaplanması hakkında yasal teknik standartlar taslağını istişare amacıyla 30 Eylül'e kadar görüşe açtığı aktarıldı.
     Avrupa Birliği Bankacılık Sektörünün yapısında meydana getirilebilecek reformları araştırmak amacıyla Yüksek Seviye bir Uzman Grubu'nun teşkil edildiğine yer verilen Bülten'de, grubun amacının yapılmakta olan düzenleyici reformlara ilave olarak finansal istikrarı güçlendirecek, verimliliği arttıracak ve tüketiciyi koruyacak yapısal reformları belirlemek ve önerilerde bulunmak olduğu kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir