BDDK Kurul Üyesi Çağlar hakkındaki iddialar -BDDK, eski Ziraat Bankası Genel Müdürü ve BDDK Kurul…

  • Yazı boyutu
BDDK Kurul Üyesi Çağlar hakkındaki iddialar 
  -BDDK, eski Ziraat Bankası Genel Müdürü ve BDDK Kurul…

BDDK Kurul Üyesi Çağlar hakkındaki iddialar -BDDK, eski Ziraat Bankası Genel Müdürü ve BDDK Kurul Üyesi Can Akın Çağlar hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), eski Ziraat Bankası Genel Müdürü ve BDDK Kurul Üyesi Can Akın Çağlar hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.
     Kurumun internet sitesinde yer alan açıklamada, basında çıkan muhtelif haberlerde, Çağlar hakkında daha önce Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı'nın 3 Mayıs 2011 tarih ve 1487 sayılı yazısı ekinde Kuruma ulaşan şikayet dilekçesine de konu olan bazı iddialara yer verildiğinin görüldüğü belirtildi.
     Söz konusu iddiaların, Kurumun denetim elemanlarından oluşturulan 4 kişilik bir ekip tarafından incelendiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Hazırlanan 5 Mart 2012 tarihli raporda; dilekçede yaşandığı iddia edilen ihtilaf konusu hususların bankacılık mevzuatı kapsamında değerlendirilebilecek bir yönünün bulunmadığı, iddialarda adı geçen kişi merkezli risk grubuna tahsis edilen krediler açısından mevcut durum itibariyle zarar doğurucu bir husus meydana gelmemiş olması nedeniyle yapılacak ilave bir değerlendirmeye gerek bulunmadığı ve söz konusu kredilerin bankacılık ve sübvansiyonlu krediler mevzuatına aykırılık oluşturmadığı tespitlerine yer verilmiştir."
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir