BDDK kararı

  • Yazı boyutu
BDDK kararı

Kurul, Asya Katılım Bankası'nın, ortaklık ve iştiraklerine bilgi teknolojilerinde destek ve danışmanlık hizmeti vermesine izin verdi

     Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Asya Katılım Bankası'nın yurt içinde ve yurt dışında kurulu bağlı ortaklık ve iştiraklerine bilgi teknolojileri konularında destek ve danışmanlık hizmeti vermesine izin verdi.
     BDDK'nın konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Kararla, Asya Katılım Bankası AŞ'ye, yurt içinde ve yurt dışında kurulu bağlı ortaklık ve iştiraklerine, bilgi teknolojileri konularında destek, danışmanlık hizmeti verilmesi, hukuk, vergi ve yasal danışmanlık alanında, sadece görüş vermek, tek tip sözleşme hazırlanmasına yardımcı olmak ve sair amaçla müşavirlik, danışmanlık hizmeti sunulması konusunda izin verildi.
     BDDK ayrıca, bankaya hizmet verilecek şirketlerin bünyesinde uygun hizmet birimlerinin kurulması ve şirketlerin risk yönetimi faaliyetlerinin planlanması ve uygulanmasının fiilen banka tarafından yerine getirilmemesi kaydıyla, iç denetim, iç kontrol ve risk yönetimi konularına ilişkin destek, danışmanlık hizmeti sağlanması hususlarında izin verilmesine de karar verdi.
    
    
    


Bu haberi 220 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir